Foto ⟩ "Limuzīnam Jāņu nakts krāsā" - 40! Leģendārie pašmāju aktieri atkal satiekas "Saknītēs"

Sejas.lv
"Limuzīnam Jāņu nakts krāsā" - 40! Leģendārie pašmāju aktieri atkal satiekas "Saknītēs"
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 11
Foto: Publicitātes foto.

Par godu leģendārās filmas "Limuzīns Jāņu nakts krāsā" 40 gadu jubilejai 24. jūnijā kanāls TV3 piedāvās koncertuzvedumu "Mūžam jaunais Limuzīns", kurā Latvijā mīlēti aktieri un atgriezīsies vēsturiskajās Raiskuma ciema mājās "Saknītes".

Filmas scenārija autores Māras Svīres smalkās varoņu raksturu izjūtas, režisora Jāņa Streiča vides un situāciju redzējuma, neatkārtojamās aktieru spēles un maestro Raimonda Paula trāpīgās mūzikas iedvesmots, ir tapis muzikālais koncertuzvedums "Mūžam jaunais Limuzīns".

"Iedvesmojoties no stāsta, kuru teju ikviens zina no galvas, radās ideja par tā atdzimšanu mūsdienās un jaunā formātā. Mēs esam pateicīgi, ka dalībai šajā projektā atsaucās arī leģendārie oriģinālās filmas aktieri, kuri nopietnu artavu ieguldīja arī filmēšanas laukumā, radot kadrus, kas sākotnēji nebija paredzēti scenārijā.

Paldies arī visai komandai, kas aizvadīja divas garas un karstas filmēšanas dienas "Saknītēs", izspēlējot spilgtākās filmas ainas jaunās skaņās!

Skatītājus Jāņu vakaru aicinām pavadīt jautrā noskaņā kopā "Mūžam jaunais limuzīns" zvaigžņu komandu," aicina mediju grupas "TV3 Group" programmu direktore Gita Pētersone-Rudzīte.

Citi laiki, cita mode, citi tikumi un netikumi, citi varoņi un situācijas, bet nemainīga paliek Līgo svētku atmosfēra un cilvēku savstarpējās attiecības. Tā būs atgriešanās "Saknīšu mājās", kur atkal satiksies iemīļotās ģimenes, kopīgi svinot svētkus to labākajās tradīcijās – stāsts veidots, kā retrospekcija, atgriežoties pagātnes notikumos ar jauniem aktieriem.

Koncertuzveduma laikā izskanēs iemīļotās dziesmas no filmas "Limuzīns Jāņu nakts krāsā" , kā arī Raimonda Paula daiļrades – "Teic, kur zeme tā", "Viena tante teica", "Trīs runči", "Kad nekas nav palicis tevī", "Darbs un darbarīks", "Muļķe, sirds", "Dziesma nenosalst", "Vālodzīte", "Cielaviņa" un citas.

"Ir interesanti atskatīties uz to, kas ir bijis paliekošs un zīmīgs manam mūžam. Tam, kas ir ilgstoši dzīvojis man blakus un ar to es varbūt arī kādam palikšu atmiņā, vismaz tuviniekiem noteikti. Limuzīna teksti tiek atskaņoti no paaudzes paaudzē, un daudz kas ir folklorizējies, bet man tā ir pagātne," aktrise Olga Dreģe stāsta par atgriešanos filmas "Limuzīns Jāņu nakts krāsā" mājās.

Vaicājot aktrisei, vai, piekrītot filmēties, bijusi nojauta, ka šī kļūs par vienu no ikoniskākajām latviešu filmām, aktrise atklāj: "Mēs par to vispār nedomājām! Es piekritu filmēties, kad meitai Zanei bija vien divi gadi. Mēs visi te ņēmām līdzi bērnus, suņus. Es tad biju aizņemta ar savu personisko dzīvi un sajūtām, es biju pārņemta ar ģimeni. Taču es ļoti paļāvos uz filmas režisoru Jāni Streiču – viņš ļoti meistarīgi vadīja visu lielo darbu un es viņam uzticējos."

Koncertuzvedumā piedalīsies dažādu paaudžu mīlēti aktieri - Olga Dreģe, Uldis Dumpis, Diāna Zande, Gundars Āboliņš, Baiba Indriksone, Līga Liepiņa, kā arī jau Marija Bērziņa, Ainārs Ančevskis, Elizabete Skrastiņa, Rihards Zeļezņevs, Santa Didžus, Ieva Puķe un Edgars Pujāts.

Skaties koncertuzvedumu "Mūžam jaunais Limuzīns" 24. jūnijā plkst. 21.05 un 27. jūnijā plkst. 18.00.

Tēmas
Lasītākais šobrīd
Top raksti
Uz augšu