Kristīne Opolais saņem prestižas starptautiskas atzinības un gatavojas jaunām izrādēm

TVNET
Kristīne Opolais saņem prestižas starptautiskas atzinības un gatavojas jaunām izrādēm
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Kristīne Opolais
Kristīne Opolais Foto: Andreas Simopoulos

Latviešu soprāns Kristīne Opolais nule ir saņēmusi divas augstas starptautiskas atzinības – soliste ir kļuvusi par Atēnu Filharmonijas goda biedri, bet Kipras Mūzikas akadēmija piešķīra Opolais Goda doktores titulu.

Pēc Opolais teiktā, zīmīgi, ka šāds novērtējums nāk tieši no Grieķijas.

"Manā dzimtā ir arī grieķu asinis, tāpēc jūtos īpaši pagodināta,"

uzsvēra Opolais.

Augstā līmeņa atzinības svinīgā ceremonijā jūnija sākumā izcilajai operdziedātājai pasniedza Atēnu Filharmonijas un Kipras Filharmonijas orķestra prezidents un mākslinieciskais vadītājs, maestro Jannis Hadžiloizu (Yiannis Hadjiloizou).

"Opera – tā ir viena no pilnīgākajām un augstākajām mākslas formām. Šīs atzinības Kristīnei Opolais pasniedzam, godinot viņas izcilos sasniegumus un opermūzikas pasaules pārstāvēšanu starptautiskā līmenī jau daudzu gadu garumā. Tāpat - izceļot operdziedātājas kā personības spēju ar mākslas palīdzību darīt cilvēcei labu un novērtējot viņas ticību savas ģimenes spēcīgo sakņu saglabāšanai," norādīja Hadžiloizu.

Jāpiebilst, ka Opolais ir pirmā operas māksliniece, kurai tiek piešķirts Atēnu Filharmonijas goda biedres statuss.

Vienlaikus Opolais gaidāma aktīva radošā vasara. Jūlijā Opolais uzstāsies Bavārijas Valsts operā titullomā čehu komponista Antonīna Dvoržāka operas "Nāra" iestudējumā. Šī Latvijas soprānam ir īpaša loma, kas savulaik atvēra durvis uz starptautisko slavu.

Savukārt jau augustā Opolais kopā ar spožo vācu tenoru Jonasu Kaufmanu uzstāsies uz brīvdabas operas skatuves Austrijā, Šlosbergbūnē Džakomo Pučīni “Toskā”. Izrādes tiek organizētas sadarbībā ar Grācas operu.

Abi iepriekš kopā uzstājušies arī Londonas Karaliskajā operā, iestudējot Pučīni operu "Manona Lesko". Jau ierasti abu lielisko balsu īpašnieku duetu raksturo ar spilgtu metaforu – “dziedātāju balsis ir kā radītas viena otrai un to "vokālās laulības slēgtas debesīs"".

Operas "Nāra" izrādes Bavārijas Valsts operā norisināsies 18. un 20. jūlijā, savukārt "Toska" – 22. un 24. augustā Vīnes teātrī.

Jāatgādina, ka pasaulē Goda doktora titulu universitātes un akadēmijas piešķir personām par ievērojamiem sasniegumiem un vērtīgu ieguldījumu sabiedrības labā. Goda doktoru vidū ir gan mūziķi, gan politiķi, rakstnieki un zinātnieki.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu