Pirmizrāde: tautas deju koncertuzvedums "Līgo Saule"

Ieraksts
TVNET
Pirmizrāde: tautas deju koncertuzvedums "Līgo Saule"
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Foto: publicitātes

TVNET sadarbībā ar "LMT Viedtelevīziju" aicina 23. jūnijā no plkst. 11.00 vērot īpaša deju notikuma pirmizrādi: vasaras saulgriežu mistēriju "Līgo Saule", kas tika izdejota Valātas pilskalnā.

Iestudējumu "Līgo Saule" radījuši horeogrāfs Jānis Purviņš un Tautas deju ansamblis “Līgo” kopā ar domubiedriem – latviešu tautas tradīciju kopējiem Julgī Stalti, Katrīnu Dimantu, Ēriku Zepu un Laimu Dimantu. Saulgriežu uzvedums "Līgo Saule" izdejots Kazdangas pagasta Valātas pilskalnā šajos vasaras saulgriežos, 20. jūnijā. Tajā piedalījās Tautas deju ansamblis “Līgo”, vidējās paaudzes deju kolektīvi “Līgo” un “Sen Līgo”.

"Vasaras saulgrieži ir īpašs, maģisks laiks – saule uzkāpusi kalna galā, naktij nav varas pār cilvēkiem, un arī projekta dalībnieki simboliski atzīmē šo laiku ar dejām, dziesmām, uguns rituālu un vasaras pilnziedu. Mēs esam tiešām priecīgi dāvināt šo skaisto notikumu skatītājiem un ceram, ka tas ienesīs svētku sajūtu katrā mājā – arī tur, kur nav iespējas izbaudīt saulgriežu nakts burvību un Jāņu dienas rīta rasu," stāsta idejas autors, deju kolektīvu mākslinieciskais vadītājs un pasākuma producents, horeogrāfs Jānis Purviņš.

TDA "Līgo"
TDA "Līgo" Foto: Publicitātes

Pasākuma norisi veido trīs daļas. Deju koncertuzvedumā "Līgo treji vārti" iekļautas 14 skatītāju iemīļotas un dejotāju sirdīm tuvas dejas un viena horeogrāfiska miniatūra par Kurzemi, vasaras pilnbrieda laiku un gada īsāko nakti Jāņa Purviņa, Gunas Trukšānes un Anda Lagzdiņa horeogrāfijā, ko izdejo TDA "Līgo" trīs dejotāju paaudzes, pavisam 100 dejotāju.

Jānis Purviņš
Jānis Purviņš Foto: publicitātes

Tam seko saules pavadīšana un uguns rituāls Julgī Staltes un Ērika Zepa vadībā, piedaloties TDA "Līgo" trijām dejotāju paaudzēm. Lielajā ziedēšanas trakumā uz zemes kulminē mūžīgā auglības un saules dzīvības spēka mistērija, kas nav iedomājama bez jāņugunīm – šķīstošās, svētību un auglību nesošās uguns stihijas. Uguns rituāls gada īsākajā naktī enerģijas, izturības un spēka vairošanai vienmēr ir bijusi daļa no saulgriežu maģijas. Šajā uguns rituālā paredzēts iedegt uguni, pavadot sauli un dziedot dziesmas.

Foto: Vasaras saulgriežu mistēriju "Līgo Saule".

Bet mistērijas noslēdz Jāņa Purviņa un grupas "ImantaDimanta un draugi" sadarbībā tapusi horeogrāfiska uzveduma "Līgo Jānis" pirmizrāde – desmit dejas, kas sākotnēji radītas kā vasaras saulgriežu dziesmas, piedaloties Katrīnai Dimantai, Laimai Dimantai un TDA "Līgo" trijām dejotāju paaudzēm.

Koncertuzvedums filmēts, ievērojot valstī noteiktos ierobežojumus un nepieciešamos piesardzības pasākumus.

Video: "Līgo Saule". Koncerts pieejams no 23.06. plkst. 11.00.

Raksts tapis sadarbībā ar LMT Viedtelevīziju.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu