Precizēti autordarbu un izpildījumu veidi, kuriem piemēro nosacītos izdevumus

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Arhitekta Hilbiga skice Latvijas Universitātes ēkai.
Arhitekta Hilbiga skice Latvijas Universitātes ēkai. Foto: Publicitātes foto

Ministru kabineta (MK) sēdē šodien, 29. jūnijā, atbalstīti grozījumi normatīvajā regulējumā par iedzīvotāju ienākumu nodokļa piemērošanas kārtību*. Tādējādi tiek precizēti autoru darbu un izpildījumu veidi, kuriem varēs piemērot nosacītos izdevumus, t.i., pirms iedzīvotāju ienākuma nodokļa nomaksas atskaitīt no autoratlīdzības (autortiesību un blakustiesību atlīdzības) izdevumus, kuri saistīti ar šo darbu un izpildījumu radīšanu, izdošanu, izpildīšanu vai citādu izmantošanu.

Noteikumi paredz, ka tiek saglabāts šobrīd spēkā esošais procentuālais attaisnoto izdevumu apmēra sadalījums (50% un 25%), jo atsevišķās radošajās nozarēs (piemēram, tēlniecībā, glezniecībā, audiovizuālajā nozarē u.c.) autoriem un izpildītājiem ir liela apmēra izdevumi savas darbības nodrošināšanai - materiālu, tehnikas iegādei u.tml.

Tādējādi noteikts, ka nodokļa maksātājam ir tiesības no autoratlīdzības summas atskaitīt zinātnes, literatūras un mākslas darbu autoru un izpildītāju izdevumus, kuri saistīti ar šo darbu radīšanu, izdošanu, izpildīšanu vai citādu izmantošanu, šādā apmērā:

50% apmērā no autoratlīdzības summas par:

  • dramatiskiem, muzikāli dramatiskiem darbiem, horeogrāfiskiem darbiem un to izpildījumiem;
  • muzikāliem darbiem ar tekstu vai bez tā, apdarēm, muzikāliem aranžējumiem un to izpildījumiem;
  • audiovizuāliem darbiem, ekranizācijām un to izpildījumiem;
  • zīmējumiem, glezniecības, tēlniecības, grafikas, lietišķās mākslas darbiem, dekorācijām, scenogrāfijas, dizaina, fotogrāfiskiem darbiem un citiem mākslas darbiem;
  • arhitektūras darbu skicēm, metiem, projektiem;

25% apmērā no autoratlīdzības summas par:

  • literāriem darbiem (daiļliteratūras (prozas, dzejas, dramaturģijas), zinātniskiem, populārzinātniskiem, mācību un publicistikas darbiem, koncepcijām un runām) un to izpildījumiem, tai skaitā to izmantošanu plašsaziņas līdzekļos;
  • scenārijiem un audiovizuālu darbu literāriem projektiem;
  • tulkojumiem, anotācijām, referātiem, kopsavilkumiem, dramatizējumiem un darbu krājumiem.

Grozījumi stāsies spēkā 2021. gada 1. jūlijā.

*Ministru kabineta 2010. gada 21. 09. noteikumi Nr. 899 „Likuma „Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” normu piemērošanas kārtība”

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu