Filma "Ziemassvētki džungļos" piedzīvo starptautisku pirmizrādi

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Filma "Ziemassvētki džungļos" piedzīvo starptautisku pirmizrādi
Filma "Ziemassvētki džungļos" piedzīvo starptautisku pirmizrādi Foto: publicitātes

Latviešu piedzīvojumu filma "Ziemassvētki džungļos" piedzīvojusi starptautisku pirmizrādi vienā no lielākajiem un vecākajiem bērnu filmu festivāliem pasaulē - Džifoni festivālā Itālijā.

Aizvadītajā nedēļas nogalē starptautisko pirmizrādi piedzīvoja “Studija Lokomotīve” veidotā piedzīvojumu ģimenes filma "Ziemassvētki džungļos". Filma tika pabeigta jau 2019. gada izskaņā, taču Covid-19 ierobežojumu dēļ tā arī nenonāca uz ekrāniem Latvijā. Pašmāju pirmizrāde filmai "Ziemassvētki džungļos" paredzēta šā gada decembrī.

Džifoni ir ne vien vecākais (šogad notika jau 50. reizi), bet arī viens no lielākajiem un svarīgākajiem bērnu filmu festivāliem. Katru gadu to apmeklē vairāk nekā divi tūkstoši bērnu no dažādām valstīm, kopējais viesu skaits nelielajā Itālijas mazpilsētiņā, netālu no Neapoles, reizēm sasniedz pat simt tūkstošus apmeklētāju. Festivālā viesojas pasaulslaveni režisori un aktieri, kas tiekas ar mazajiem skatītājiem, lai stāstītu par savu darbu kino jomā. Tāpat to apmeklē gan producenti, gan izplatītāji un masu mediju pārstāvji no visas pasaules - festivālam ir liela nozīme filmu tālākajā starptautiskajā izplatīšanā.

Filmas režisors Jāks Kilmi par dalību festivālā: "Pēc filmas seansa pacēlās simtiem roku, lai uzdotu milzum daudz jautājumu un dalītos ar iespaidiem par redzēto. Pēc tik ilga pārtraukuma bija lieliski atkal sastapties ar skatītājiem kinoteātrī, un īpaši liels prieks par to, ka, spriežot pēc skatītāju atsaucības, mūsu veidotā filma uzrunās bērnus praktiski jebkur uz zemeslodes."

Filma tika izrādīta festivāla oficiālajā konkursa programmā kā vienīgā no Baltijas, līdz ar filmām no Kanādas, Vācijas, Indijas, Izraēlas, Kataras, ASV un daudzām citām valstīm.

Foto no filmas uzņemšanas Indonēzijā.

Pirms filmas "Ziemassvētki džungļos" šai festivālā paviesojusies arī filma no Latvijas kino zelta klasikas – 1987. gadā Gunāra Pieša "Sprīdītis" ieguva zelta medaļu, savukārt 2013. gadā šajā festivālā starptautisko pirmizrādi piedzīvoja vēl viena "Studijā Lokomotīve" tapusi filma - Nila Skapāna īsmetrāžas animācija "Kaķis maisā".

Filmas reklāmas rullītis.

"Ziemassvētki džungļos"

"Ziemassvētki džungļos" stāsta par desmitgadīgo Paulu, kuras ģimene pārcēlusies uz eksotisku valsti, jo tēvs ir ģeologs un strādā zelta raktuvēs. Dzīve tālajā zemē izrādās nopietns pārbaudījums vecāku attiecībām, un, tuvojoties svētkiem, Paula saprot, ka tikai Ziemassvētku brīnums var saglābt ģimeni. Taču ko darīt, ja nav ziemas? Izrādās, Paulas jaunais draugs Ahims ir dzirdējis, ka arī džungļu biezoknī sastopams Ziemassvētku vecītis. Plāns ir rokā! Tomēr bērni nenojauš, cik bīstami un aizraujoši piedzīvojumi viņus gaida ceļā: pazemes alas, džungļu gari, kanibāli, neparasti dzīvnieki un daudz kas cits...

Filmā tēvu atveido Māris Olte, māti – Inga Alsiņa, vecāko māsu – Elizabete Liepa, bet apņēmīgo desmitgadnieci Paulu – Rebeka Šuksta. Viņas uzticamā pavadoņa un drauga Ahima lomā iejuties indonēzietis Braidens Pablo Eskobars. Filmas producents un idejas autors ir Roberts Vinovskis, scenārija autore – Lote Eglīte, filmas režisors – Jāks Kilmi, operators – Aigars Sērmukšs.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu