Vinsleta atklāj, ka gaisā virmo "foršas idejas" seriāla "Slepkavība Īsttaunā" otrajai sezonai

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Keita Vinsleta (Kate Winslet) detektīvseriālā "Slepkavība Īsttaunā"
Keita Vinsleta (Kate Winslet) detektīvseriālā "Slepkavība Īsttaunā" Foto: HBO

Viena no deviņdesmito gadu Holivudas lielākajām zvaigznēm - filmas "Titāniks" aktrise Keita Vinsleta (Kate Winslet), kuras nesenākais projekts bija detektīvseriāls "Slepkavība Īsttaunā" ("Mare of Easttown"), atklājusi, ka gaisā virmo "foršas idejas" seriāla otrajai sezonai. Viņa arī atklāj, ka vēl aizvien ir šokā par to, ka skatītājiem tik ļoti rūp viņas vizuālās pārvērtības seriālā. 

ASV izklaides milža HBO seriāls (tas skatāms "LMT Viedtelevīzijā") plašu rezonansi izraisīja šā gada sākumā un nominēts 16 "Emmy" balvām. Vinsleta septiņu sēriju darbā atveido kādas mazpilsētas detektīvi sievieti Meiru Šīhenu - dzīves nomocītu pusmūža sievieti.

Lai arī HBO programmu direktors Keisijs Blojs (Casey Bloys) šā gada jūnijā vēl teica, ka "nekādu sarunu" par detektīvseriāla turpinājumu nav bijis, pati 45 gadus vecā Vinsleta izdevumam "Entertainment Weekly" nesen atklājusi, ka seriāla scenārists un režisors Breds Ingelsbijs (Brad Ingelsby) jau padalījies ar "dažām ļoti foršām idejām" par Meira Šīhenas turpmākajām gaitām seriālā. 

"Kad seriālu bijām nofilmējuši, pie sevis nodomājām - "Dievs pasarg, mēs neko šādu vēlreiz atkārtot nespētu"," stāsta Vinsleta. "Ja HBO mums piedāvātu filmēt otro sezonu, mums noteikti būtu jāatsaka. Nav nekādas iespējas, ka mēs to varētu atkārtot. Bet tad sākās runas, seriāls arī tika augstu novērtēts... no radošās puses. Un Breds padalījās ar dažām ļoti foršām idejām. Redzēsim, kas notiks.

Man arī pašai jāsaprot, vai varu to izdarīt. Vai spēšu tam visam atkal iet cauri? Emocionāli šī loma no manis daudz paņēma."

Keita Vinsleta seriālā "Slepkavība Īsttaunā"
Keita Vinsleta seriālā "Slepkavība Īsttaunā" Foto: HBO

Uzreiz pēc seriāla septītās sērijas izrādīšanas Vinsleta atzina, ka tomēr labprāt vēlreiz tēlotu šo varoni. "Man viņas pietrūkst. Tik tiešām. Tas ir dīvainākais. Ir sēru sajūta. Tā bija absolūti fantastiska loma," viņa teikusi gada sākumā kādā intervijā. "Meirai piemīt kaut kas ļoti suģestējošs. Viņa ir īsta."

Atbildot uz jautājumu, kas viņu publikas reakcijas ziņā pārsteidzis visvairāk, Vinsleta izdevumam "Entertainment Weekly" saka, ka viņa vēl aizvien ir šokā par to, ka skatītājiem tik ļoti rūp viņas vizuālās pārvērtības seriālā.

Seriāla komanda apzināti radīja nevīžīgas pusmūža sievietes tēlu - uzstādījums bija tāds, lai Meiras mati vienmēr būtu mazliet izspūruši.

"Cilvēki bija viegli uzbudināti par to, cik ļoti slikti mēs Meirai uz ekrāna likām izskatīties," saka Vinsleta. "Taču no radošās puses mums tas bija ļoti būtiski. Mēs vēlējāmies radīt īstenību, atainot reālu sievieti. Piemeklējām ieplēstu krekliņu, likām viņai nenēsāt krūšturi, jo viņa tikko izlīdusi no gultas. Kāpēc gan lai viņai būtu krūšturis?"

"Slepkavība Īsttaunā" (plakāts)
"Slepkavība Īsttaunā" (plakāts) Foto: HBO

Kādā citā intervijā Vinsleta uzsvēra, cik ļoti bija svarīgi parādīt Meiru nedaudz nevīžīgu. 

"Viņa ir haotiska un nesavākta visu laiku, taču viņai ir pie vienas vietas kā viņa izskatās," saka aktrise. "Viņa pārstājusi par sevi rūpēties. Mēs vienojāmies, ka Meira ir tāda sieviete, kas no rīta, mazgājot zobus, paskatās spogulī un tad visu dienu spogulī vairs neielūkojas. Tāda viņa ir. Tādas ir daudzas aizņemtas mātes - arī es. Tā tiešām ir."

"Slepkavība Īsttaunā"
"Slepkavība Īsttaunā" Foto: HBO

"Daudzsēriju filma "Slepkavība Īsttaunā" ir detalizēta kādas nelielas sabiedrības izpēte un mēģinājums pieskarties tam, kā ģimene un traģiski notikumi pagātnē var būtiski noteikt mūsu tagadni," teikts seriāla pieteikumā.

Seriālā redzami arī tādi pazīstami aktieri kā Džuliena Nikolsone (Julianne Nicholson), Džīna Smārta (Jean Smart) un Gajs Pīrss, kura spilgtākā loma, iespējams, bija 2000. gada filmā "Memento".

Seriāla reklāmas rullītis.

Par aktrisi

Keita Vinsleta dzimusi 1975. gadā Anglijā, viņas vecāki ir arī aktieri. Bērnībā piedalījusies TV projektu filmēšanā. Savus pirmos laurus plūca, pateicoties filmai "Dievišķās radības" ("Heavenly Creatures"), kas atnesa trīs balvas, tostarp bija arī "Empire" balvu. Vēlāk Vinsleta filmējusies kinolentē "Prāts un jūtīgums" ("Sense and Sensibility"), par kuru ieguva pirmo BAFTA godalgu. 24 gadu vecumā Vinsleta filmējās romantiskajā drāmā "Titāniks" un pirmo reizi tika izvirzīta "Oskara" balvai kā labākā aktrise. Pēc tās Keita ieguva iespēju filmēties lieliskās filmās, piemēram, "Brīvdienas" (The Holiday), "Revolucionārais ceļš" ("Revolutionary Road") un "The Reader" – par pēdējo no šīm filmām aktrisei tika piešķirts "Oskars" nominācijā "Labākā aktrise", bet kopumā ir šai balvai izvirzīta septiņas reizes. 

Šobrīd Keita dzīvo Lielbritānijā ar savu trešo vīru Nedu Roknrolu (Ned Rocknroll) un audzina dēlu Lāci (Bear), kura otrs vārds ir Bleizs (tulkojumā no angļu valodas Liesma). Filmējas reti, pielāgojot filmēšanas grafiku ģimenes ritmam. 

Raksts tapis sadarbībā ar "LMT Viedtelevīziju".

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu