"Tutas lietu" dziesmas tagad arī tavā mājā

TVNET
"Tutas lietu" dziesmas tagad arī tavā mājā
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Liene Sebre (Tuta)
Liene Sebre (Tuta) Foto: publicitātes

Klajā laista iemīļotā bērnu raidījuma “Tutas lietas” nošu grāmata “Dziesmas bērniem”, kurā apkopotas talantīgās latviešu komponistes Lauras Polences radītās dziesmas, kuras bērni jau paspējuši iemīļot, skatoties seriālus “Tutas lietas”, “Ukulele” un “Emī un Rū”. Grāmatas dizainu un ilustrācijas veidojusi māksliniece Guna Poga.

Lauras Polences grāmata, ko izdod grāmatu izdevējs “Ausma” būs lielisks sabiedrotais tiem, kas gatavi kāpt dziesmu vilcienā, lai dotos uz brīnišķīgo mūzikas pasauli: šajās lappusēs atrodamas notis un vārdi jau bērnu iemīļotām dziesmām, kas pazīstamas no Latvijā tapušajiem seriāliem “Tutas lietas”, kas skatāms "LMT Viedtelevīzijā", jaunā seriāla “Ukulele” un “Emī un Rū”.

Liene Sebre (Tuta)
Liene Sebre (Tuta) Foto: Ekrānuzņēmums

Visu šo dziesmu autore ir talantīgā komponiste Laura Polence, bet dziesmu vārdus sarakstījuši dzejnieki Kārlis Vērdiņš, Edvards Kuks un rakstnieces Inga Mastiņa un Elizabete Lukšo-Ražinska. Savukārt nošu līnijas un dziesmu pantus papildina mākslinieces Gunas Pogas asprātīgās ilustrācijas, kurās dziesmu varoņi un tēli dzīvo paši savu dzīvi.

Grāmatas izdevēja Marta Selecka stāsta: "Viss sākās ar brīnišķīgajām, Lauras komponētajām dziesmām seriālam "Tutas lietas", turpinājās ar diviem mūzikas albumiem bērniem un diviem "Zelta mikrofoniem", tad ar bērnu pārpildītiem "Tutas dziesmu" koncertiem "Hanzas peronā", bet tagad kopīgiem spēkiem pēc neskaitāmiem bērnu vecāku un skolotāju lūgumiem esam izdevuši arī grāmatu, kas visas šīs burvīgās dziesmas ļaus mācīties, spēlēt un dziedāt bērniem pašiem."

Marta Selecka un Liene Sebre
Marta Selecka un Liene Sebre Foto: Jānis Škapars/TVNET
“Dziesmas bērniem”
“Dziesmas bērniem” Foto: publicitātes

Grāmatā atrodamas ne tikai notis, bet tai pievienots arī QR kods, kas aizvedīs uz tīmeklī izveidotu īpašu izlasi ar visu 22 grāmatā iekļauto dziesmu karaoke versijām, kuras var izmantot kā pavadījumu balsij, ja pie rokas nav neviena mūzikas instrumenta.

Dziesmu autore Laura Polence stāsta: "Jau trīs gadus man ir liels prieks un gods komponēt mūziku pašai jaunākajai auditorijai, tāpēc vēl jo priecīgāks notikums ir šīs skaistās nošu grāmatas izdošana, ko pati esmu gaidījusi ar lielu nepacietību. Ceru, ka tā priecēs un būs lielisks palīgs arī mazajiem dziedātājiem!"

Laura Polence ir dziedātāja, komponiste un pianiste no Latvijas. Ar mūziku nodarbojas kopš sešu gadu vecuma, pēc Rīgas Doma kora skolas diriģēšanas klases beigšanas 2007. gadā Laura pārcēlās uz Nīderlandi, lai studētu džeza vokālu un kompozīciju Amsterdamas Mākslu augstskolā. Šobrīd Laura joprojām dzīvo Amsterdamā un aktīvi darbojas vairākos muzikālos un teātra projektos. Kopš 2018. gada Laura komponē dziesmas bērniem, bet 2020. un 2021. saņēmusi Zelta Mikrofonu kategorijā Gada labākais mūzikas albums bērniem.

“Dziesmas bērniem”
“Dziesmas bērniem” Foto: publicitātes

Tutas lietas

"Tutas lietas" ir ir mīļš un izglītojošs ekrāna saturs bērniem, viņiem saprotamā valodā par interesantām un noderīgām tēmām. To kopš 2018. gada veido domubiedri – mazu bērnu vecāki no Latvijas kino un TV profesionāļu vides. "Tutas lietu" pirmais mūzikas albums kļuva par gada labāko albumu bērniem.

"Tutas lietu" koncertā
"Tutas lietu" koncertā Foto: publicitātes

Raksts tapis sadarbībā ar "LMT Viedtelevīziju".

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu