Festivāls "2Annas" piedāvās īsfilmu izlases seansus Kurzemē

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: www.2annas.lv

Vairāk nekā desmit gadus Rīgas Starptautiskais īsfilmu festivāls "2Annas" vasaras sezonā dodas ceļojumā pa Latviju, lai dotu iespēju arī reģionos iepazīties ar jaunākajām un inovatīvākajām īsfilmām no visas pasaules, un šogad festivāls dosies uz Kurzemi, kur dažādās kultūrvietās Pāvilostā, Pedvālē un Cīravā piedāvās īsfilmu izlases seansus.

Kā informē festivāla pārstāve Agnese Krastkalne, 21. augustā plkst.21 Pāvilostā notiks labāko Baltijas īsfilmu programmas seanss "Tur ārā". Tajā iekļautas tādas filmas kā Lailas Pakalniņas "Pirmais tilts", Beates Olektes "Tukša tuba tālu skan" un Kārļa Vītola animācija "Gulbju jaunava". Tāpat varēs iepazīties ar dažādām igauņu un lietuviešu režisoru īsfilmām, piemēram, Petras Kuneikas "Apjukums" vēstīs par Danielu, kurš cenšas saprast, kāda ir viņa nozīme sabiedrībā. Mēģinādams sekot iepriekšējo paaudžu vīrišķības mītiem, Daniels nonāk absurdās situācijās.

Vēl viens Baltijas īsfilmu seanss - "Saplūšana" - tiks izrādīts Pedvāles Mākslas parkā 26. augustā plkst.21. Programmā būs gan Matīsa Kažas spēlfilma "Kad tu skaties uz mani" un Annas Ansones "Klusā daba", gan animācijas filmas - Zanes Oborenko "Cerība" un Lienes Rubanes "Vēl nav dzīvs", kas raksturota kā audiovizuāla pieredze, kurā jūtama vēl kāda dzīves dimensija, ceļojums, kurā satiekas atmiņas, sapņi un realitāte.

Īpašā seansā "2Annas" piedāvās iepazīties ar šī gada apbalvotajām festivāla filmām, starp kurām arī "Pēdējā stunda" no Argentīnas - dokumentāla, eksperimentāla īsfilma, kas saņēma "Grand Prix" balvu. Programmā iekļauta arī īsfilma "Lūsis pilsētā", kuru par labāko atzina bērnu žūrija. Tas viss tiks demonstrēts 2.septembrī plkst.20 biedrības "Cita Abra" telpās Cīravas dzirnavās.

Krastkalne atzīmēja, ka iespēja vērot seansus būs pilnīgi visiem - pirmo reizi "2Annas" piedāvās gan seansus klātienē, ievērojot visus epidemioloģiskās drošības pasākumus un uzrādot Covid-19 sertifikātus, gan iespēju piedalīties tiešsaistē.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu