Karapetjana spēlfilmai "Sema ceļojumi" – pirmizrāde ASV

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
"Sema ceļojumi"
"Sema ceļojumi" Foto: publicitātes

Aika Karapetjana jaunā spēlfilma "Sema ceļojumi", kas veidota filmu studijā "Mistrus Media", atlasīta oficiālajai programmai Amerikas lielākā žanra filmu festivālā "Fantastic Fest", kas notiks no 23. līdz 30. septembrim ASV, Ostinā, Teksasā.

Fantastic Fest" ir lielākais un ietekmīgākais žanra filmu festivāls Ziemeļamerikā, tas savā programmā iekļauj jaunākās fantāzijas, šausmu, zinātniskās fantastikas un asa sižeta spriedzes filmas no visas pasaules. Festivāls katru gadu piedāvā provocējošas filmas, īpašu uzmanību pievēršot jaunas kinovalodas un neparastu kinostāstu meklējumiem. Populārais starptautiskais izdevums Variety to līdzās Kannām un Toronto festivālam ierindojis starp "10 festivāliem, ko mīlam", Movie Maker Magazin nosaucis "Fantastic Fest" par vienu no pasaules brīvdomīgākajiem filmu festivāliem, britu izdevums "The Guardian" to apzīmē par ASV neprātīgāko festivālu, savukārt Amerikas nozīmīgākais kinokritikas portāls IndieWire šo festivālu nodēvējis par "arthouse filmu tirgus slepeno ieroci".

Šogad festivālā kopā ar "Sema ceļojumiem" pasaules pirmizrādi piedzīvos Universal Pictures un Blumhouse producētā režisora Skota Deriksona jaunākā filma "The Black Phone", platformas Netflix producētā režisora Patrika Brasa filma "There’s Someone inside your house", nīderlandiešu režisora Aleksa van Varmerdama filma "Nr.10", u.c.

"Sema ceļojumi"
"Sema ceļojumi" Foto: publicitātes

Festivāls šogad notiek jau 17. reizi, tam atlasītas 37 pilnmetrāžas filmas no visas pasaules.

"2021. gads bijis izcils gads žanra filmām, un mēs patiešām esam lepni, ka varam piedāvāt daudzas tik fantastiskas filmas. Šogad darbs pie filmu programmas atlases mums, festivāla programmētājiem, sagādāja īstu prieku. Ar filmām, kas nāk no Senegālas, Latvijas, Irānas un citām tālām valstīm, ar stāstiem par cirka dīvaiņiem, sērijslepkavām, ērmīgiem bērniem, kas spēlējas ar pārdabiskiem spēkiem, mēs iepriecināsim sava festivāla auditoriju," atklāj festivāla programmas direktore Annika Mānerte.

“Jebkuram režisoram gribas sasniegt lielāku auditoriju ne tikai Latvijas teritorijā, bet arī ārpus tās. Man ir prieks, ka pēc nesen pieredzētā kinodzīves pārtraukuma mana filma Sema ceļojumi būs iemesls skatītājiem atgriezties kinoteātros un ar smaidu sejās skatīties šo ironisko pasaku,”

stāsta filmas režisors Aiks Karapetjans.

Aiks Karapetjans 
Aiks Karapetjans Foto: Evija Trifanova/LETA

Spēlfilma "Sema ceļojumi" ir Latvijas un Beļģijas kopražojums.

Filma stāsta par beļģi Semu, kurš dodas uz kādu nomaļu Austrumeiropas vietu meklēt savu tēvu, un šie meklējumi ieved viņu pasaulē, kādu tas nav iepriekš pieredzējis. Negaidītu situācijas pavērsienu rezultātā Sems nonāk zemnieku ģimenes gūstā, un no tā viņu, kā izrādās, var glābt tikai kāds mazs sivēns.

Filmā galveno lomu atveido Eiropas kino populārais beļģu aktieris Kevins Jansens, kurš filmējies vairākās Eiropā un pasaulē pazīstamās filmās, kas iepriekš demonstrētas arī Latvijas kinoteātros. Filmā lomas atveido arī Latvijas aktieri Laura Siliņa, Aigars Vilims, Juris Bartkevičs, Normunds Griestiņš. Filmas operators ir Jurģis Kmins, radošajā grupā strādāja arī mākslinieks Jurģis Krāsons, grima māksliniece Maija Gundare, kostīmu māksliniece Liene Dobrāja.

Latvijas pirmizrāde plānota 2022. gada sākumā.

Video: filmas tapšanas aizkulises.

"Sema ceļojumi" aizkadra video from Mistrus Media on Vimeo.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu