Kad neilgi pēc izcilās gleznotājas Džemmas Skulmes aiziešanas mūžībā medijus pāršalca vēsts, ka pārdošanā nonācis leģendām apvītais 1961. gadā celtais Skulmju dzimtas nams Mežaparkā, Stokholmas ielā 11, nodomāju – te gan noderīgāk būtu bijis ierīkot Džemmas Skulmes muzeju, nevis ļaut kādam investoram izpausties, būvējot uz iekārojamā zemesgabala kārtējo daudzdzīvokļu ēku. Mans un, domājams, daudzu Džemmas cienītāju sapnis nu sācis piepildīties – sperti pirmie soļi, lai māja pārtaptu par Džemmas Skulmes mākslas telpu. Kopā ar fotogrāfu Jāni Škaparu devāmies uz Mežaparku ciemos pie idejas autores - mākslas zinātnieces un kuratores Ingas Šteimanes.
Arhitekta Artūra Reinfelda projektētais, bet faktiski Džemmas dzīvesbiedra – gleznotāja Ojāra Ābola (1922-1983) izplānotais nams celts tikai un vienīgi ar vienu domu – tam jākalpo mākslai. Sešdesmito gadu sākumā tur apmetas arī Džemmas tēvs Oto jeb Otis Skulme, vēlāk radoši strādājuši arī citi Skulmju dzimtas mākslinieki – plakātists Juris Dimiters, gleznotāja Marta Skulme un abi mazdēli Jānis Skulme un Artūrs Dimiters. Šī vieta nākotnē kļūs par visas Skulmju dzimtas atmiņu telpu, kaut tieši Džemma ar savu klātbūtni, viedumu, atpazīstamību sabiedrībā, ir bijusi šā nama īstenā sirds un dvēsele.
Atverot mazos nepieslēgtos metāla vārtiņus, dodamies cauri askētiski iekoptam dārzam, lieki piebilst, ka nekādu kartupeļu vagu vai gurķu dobju šeit nav, un jau durvīs mūs sagaida šā projekta idejas autore Inga Šteimane. Viņa ciešā sazobē ar pārējiem Džemmas radošā mantojuma īpašniekiem pašlaik veic rūpīgu sistematizācijas un digitalizācijas darbu, apzinot gan Džemmas, gan viņas vecāku – tēlnieces Martas Liepiņas Skulmes un gleznotāja Oto Skulmes darbus, piezīmes, vēstules, skices u.tml.