"Palladium" ar koncertu atgriežas bijusī "Moloko" soliste Rošīna Mērfija

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Rošīna Mērfija
Rošīna Mērfija Foto: publicitātes

2022. gada 7. maijā koncertzālē "Palladium" uzstāsies īru elektroniskās mūzikas māksliniece Rošīna Mērfija (Róisín Murphy), informē "Positivus Music".,

Māksliniece viesosies Rīgā sava jaunākā albuma “Róisín Machine” ietvaros.

Kādreizējā dueta "Moloko" soliste, bet kopš 2004. gada solomāksliniece Rošīna Mērfija Latvijas skatītājiem nav sveša. 2015. gadā viņa uzstājās Siguldā, 2008. gadā pārpildītā "Sapņu fabrikā", bet 2005. gadā bariņam izredzēto Mežaparkā.

Rošīna Mērfija ir īru dziedātāja, dziesmu autore un ierakstu producente, kura popularitāti ieguva deviņdesmitajos gados kā elektroniskās mūzikas dueta "Moloko" dalībniece. Pēc “Moloko” izjukšanas Rošīna Mērfija sāka savu solo karjeru un 2005. gadā izlaida savu debijas solo albumu “Ruby Blue”. Viņas otrais solo albums “Overpowered” tika izdots 2007. gadā un pēc astoņu gadu pārtraukuma, 2015. gadā, tika izdots mākslinieces trešais albums “Hairless Toys” (skat. TVNET recenziju), kurš tika nominēts prestižajai Mercury mūzikas balvai un Īrijas “Choice Music” ierakstu balvai.

Nākamajā gadā Mērfija izdeva savu ceturto albumu “Take Her Up to Monto”. Prestižais britu izdevums NME mākslinieci nodēvējis par deju mūzikas karalieni.

TVNET telefonintervija ar Mērfiju:

Pērnā gada rudenī māksliniece izdeva savu piekto studijas albumu "Róisín Machine", kas ir ļoti īpašs dziesmu krājums, kurš veidots desmit gadu ilgā laika posmā un atzīts par mākslinieces labāko ierakstu kopš debijas albuma iznākšanas.

Albums tapis kopā ar producentu DJ Parrot, kurš pazīstams arī kā Crooked Man. Jaunajā albumā īru dziedātāja apvieno elektronisko soulmūziku ar disko. Albums tika nominēts Īrijas “Choice Music” ierakstu balvai kā “Gada albums”, Pitchfork albumu ierindoja 17. vietā starp 50 labākajiem 2020. gada albumiem, NME - 21. vietā 2020. gada Top 50 albumu vidū. The Rolling Stones albuma dziesmu “Murphy’s Law” ierindojis 32. vietā starp 50 labākajā 2020. gada dziesmām un BBC Culture albumu iekļāva “2020. gada labāko albumu un dziesmu vidū”.

Viens no jaunākajiem projektiem pie kā darbojas Mērfija ir viņas YouTube kanāls. Alises Brīnumzemē izjūtu oāze, kur vērojama performances māksla, dzīvās uzstāšanās un mākslinieces ekstravagantais tēls. Arvien vairāk Mērfija tiek uzskatīta par izpildītāju, kura pilnībā kontrolē izrādes, mūzikas un mākslas mijiedarbību.

"Viss, ko es daru, ir balstoties uz iekšējo sajūtu un uzticību sev," atzīst māksliniece.

“Es vienmēr esmu kustībā un gadiem ilgi esmu režisējusi videoklipus. Jaunākais albums nosaukts par “Róisín Machine”, jo sevi uzskatu par mašīnu, kura nekad neapstājas.”

Biļetes uz 7. maija koncertu koncertzālē Palladium ir pieejamas “Biļešu servisa” tīklā.

Rošīna Mērfija Rīgā, "Sapņu fabrikā" 2008. gadā.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu