Magone nāk klajā ar skaudru stāstu par vardarbību ģimenē; situācijā iesaistās policija

Sejas.lv
Facebook Draugiem X Whatsapp
Magone Šutoviene
Magone Šutoviene Foto: Ekrānuzņēmums

TV personība Magone Šutoviene vairs nespēj klusēt un nākusi klajā ar skaudru stāstu par dzīvesbiedra emocionālo vardarbību un pat draudiem "dot pa muti".

Magone ar asarām acīs stāsta, cik sliktas ir kļuvušas viņas un vīra Žaņa attiecības. Tagad viņš mājās sveicinās tikai ar bērniem, bet pie sievas vēršas tikai ar pārmetumiem vai pat draudiem. Turklāt nesen ģimenes strīds aizgājis tik augstos toņos, ka Magonei nācās saukt policiju. "Tā scēna izvērtās tāda, ka man vairs nebija ceļa atpakaļ un es biju iedzīta kaktā. Ja cilvēks ir stūrī, viņš iet uz visu, jo būtībā jau vairs nav ko zaudēt. Saķēru telefonu un spiedu ierakstīt," realitātes šovā “Slavenības. Bez filtra” raudot sacīja Magone.

Viņa stāsta, ka Žanis ir cilvēks, kas rūpīgi mēģina noslēpt savu agresiju, un to viņš ir darījis ļoti veiksmīgi un gadiem ilgi - tā, ka cilvēki pilnīgi brīnās, ko viņa te stāsta. Bet visam pienāk gals un ir situācijas, kad cilvēks vienkārši vairs nevar kontrolēt sevi, jo kaut kas viņu ir dziļi aizskāris. "Bija tā, ka man vairākas reizes tika piedāvāts dabūt pa muti par savu bazaru. Tajos mirkļos man tiešām ir ļoti bail, jo es nezinu, kas lidos vai nelidos, kas notiks nākamajā sekundē. Tā ir vienkārši šausmīga situācija, jo es reāli nezinu, ko man darīt," atklāja dzejniece. Tāpat viņa paziņoja, ka neatbalsta palikšanu emocionāli vardarbīgās attiecībās:

"Es nevienam neiesaku ciest un tēlot, ka viss ir labi, jo tas ir galīgi nepareizi.” 

Ģimenes strīdā iejaucās arī policija, kas, izvērtējot notikušā apstākļus un Magones pierādījumus - strīda ierakstu - liedza Žanim uz noteiktu laiku tuvoties sievai.

Magones atklātība raisījusi plašu rezonansi sabiedrībā un viedokļu sadursmi - vieni steidz atbalstīt viņu par drosmi iestāties pret vardarbību attiecībās, citi norāda, ka dzejniece pati vien vainīga, ka viss nonācis tik tālu.

Dzirdot Magones stāstu un negācijas, kas raidītas viņas virzienā, savu viedokli paudusi arī juriste Ieva Brante: "Magones Šutovienes stāstu dzirdu pat Gruzijā. Draugi, pirms veidot savu viedokli par vardarbību ģimenē, padomājiet, vai tiešām vardarbība ir attaisnojama?! Nekļūstiet par divkošiem. Esiet godīgi. Neviens negrib tapt pazemots, izsmiets vai iekaustīts.

Ģimenei ir jābūt mūsu drošākajai vietai.

Vietai, kur esam mīlēti, gaidīti, sildīti. Ir skumji, bēdīgi un ļoti sāpīgi, ja tā nav. Punkts. Magoni atbalstu un došu padomus, tāpat kā esmu to darījusi līdz šim," sociālajos tīklos notikušo komentē Brante. "Tas nav šovs. Diemžēl tā ir realitāte, kādā dzīvo daudzas sievietes klusējot," viņa piebilda.

Pati Magone atklāti saka, ka ar savu pieredzi vēlas aicināt arī citas sievietes neklusēt un nepieļaut pāridarījumus: "Kas būtu gudrākais, pareizākais, ko man kā sievietei, mammai ar bērniem turpat istabā teikt viņam? Kā attaisnot savus gājienus vai vēl kaut ko, tieši to, ko viņš grib dzirdēt no manis? Kad es to nevaru izdarīt, saruna paceļas vēl augstākos toņos - kas, tu stulba, kurla esi? Un tad sākas šī te valkāšana pa grīdu ar vārdiem, kā es to saucu. Tas ir ļoti, ļoti sāpīgi. Nu neko. Var jau paraudāt par savām bēdām, bet cits teiks, ka labi vien ir, ka tā - pati esmu vainīga. Lai man tiek, jo esmu to pelnījusi. Daudzi būs tādi, kas tā arī teiks. Nu, lai jums veicas tiem, kam ir tādas domas, bet tās sievietes, kuras manā stāstā saskata savējo, viņas nebūs no tiem, kas bakstīs ar pirkstu un teiks - tā arī vajag," atklāja Magone.

Facebook Draugiem X Whatsapp

Tēmas

Lasītākais šobrīd
Top raksti
Uz augšu