Karaliene Elizabete II saņem balvu "Gada večiņa", taču noraida to

Sejas.lv
Karaliene Elizabete II saņem balvu "Gada večiņa", taču noraida to
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Karaliene Elizabete II
Karaliene Elizabete II Foto: AFP/SCANPIX

Karaliene Elizabete II, kurai aprīlī apritēja 95 gadi, saņēmusi kāda britu žurnāla balvu “Gada večiņa”, taču pieklājīgi to noraidīja.

"Viņas Majestāte uzskata, ka katrs ir tik vecs, cik jūtas, tāpēc karaliene neuzskata, ka viņa atbilst attiecīgajiem kritērijiem, lai varētu pieņemt [balvu], un cer, ka atradīsit cienīgāku saņēmēju," vēstulē žurnāla redakcijai norādīja Toms Leings-Beikers, karalienes privātā sekretāra palīgs.

Britu laikraksts "The Oldie" ir tēmēts nobriedušai sabiedrības daļai "kā viegla alternatīva presei, kas aizrāvusies ar jaunību un slavenībām", teikts izdevuma mājaslapā. Katru gadu viņi īpašā ceremonijā pasniedz balvu "Gada večiņai/vecītim". Iepriekšējo gadu uzvarētāju vidū iekļuvuši aktrise Eilīna Atkinsa un Glenda Džeksone, mākslinieks Pīters Bleiks un gleznotājs Deivids Hoknijs.

Izdevums "Page Six" vēsta, ka karaliskajā ģimenē ir viens pārstāvis, kurš atzīst šo ceremoniju. Karalienes Elizabetes vedekla Kamilla (74) apmeklēja apbalvošanas ceremonijas launagu, kur pasniedza godalgas "Gada adītājs" un "Patiesi izcilais/-ā gada vecītis/večiņa."

Savā uzrunā Kamilla uzsvēra novecošanas priekšrocības. "Redzēt, kā izaug bērni, izbaudīt laiku ar mazbērniem - zinot, ka viņi dosies mājās pēc ciemošanās, atrast vairāk laika lasīšanai un apmeklēt šādus jautrus pasākumus," sacīja prinča Čārlza kundze.

Arī Elizabetes II nelaiķa vīrs, princis Filips 2012. gadā saņēma balvu kategorijā "Gada dzīvesbiedrs". Viņš pieņēma balvu ar sirsnīgu vēstuli: "Nekas tā neietekmē morāli kā atgādinājums - gadi iet, un arvien ātrāk. (..) Bet ir patīkami, ja par to vispār atceras."

Tēmas
Lasītākais šobrīd
Top raksti
Uz augšu