Mākslas zinātniece Gerharde-Upeniece saņem Baltijas Asamblejas balvu mākslā

Ginta Gerharde-Upeniece FOTO: http://lnmm.lv/

Mākslas zinātniecei Gintai Gerhardei-Upeniecei svinīgā ceremonijā Lietuvas galvaspilsētā Viļņā pasniegta Baltijas Asamblejas (BA) balva mākslā, informē Saeimas Preses dienestā.

Gerharde-Upeniece balvu saņēmusi par starptautiskā izstāžu cikla "Nepieradinātās dvēseles. Simbolisms Baltijas valstu mākslā" īstenošanu.

BA balva literatūrā piešķirta igauņu rakstniekam Vahuram Afanasjevam par romānu "Serafima ja Bogdan", kurā šogad mūžībā aizgājušais autors spilgti atainojis unikālas kopienas dzīvi Eiropas austrumu pierobežā, gaidot pastardienu.

Savukārt balva zinātnē piešķirta lietuviešu zinātniekam Virģinijam Šikšnim par izciliem sasniegumiem biomedicīnā - novatorisku pētījumu CRISPR-Cas9 genoma rediģēšanā.

Balvas laureātus vērtēja deviņi literatūras, mākslas un zinātnes eksperti no Latvijas, Igaunijas un Lietuvas. Katras balvas apjoms ir 5000 eiro. BA balva ir dibināta 1994.gadā.

Pasākumā pasniegta arī Baltijas Inovācijas balva, ko saņēma Lietuvas uzņēmums SIA "iDenfy", kas nodrošina identitātes verifikācijas pakalpojumus. Ar Inovācijas balvas diplomu godināts arī informācijas tehnoloģiju jomas uzņēmums SIA "Integris" no Latvijas un SIA "Bisly" no Igaunijas, kas darbojas būvniecības viedo risinājumu jomā.

Pasniegtas arī BA medaļas par īpašiem nopelniem Baltijas valstu vienotības stiprināšanā un sadarbības veicināšanā. Ar BA medaļu godināta Saeimas deputāte un BA Latvijas delegācijas pārstāve Regīna Ločmele (S), Latvijas Universitātes profesors Andris Levāns, kā arī Latvijas Satiksmes ministrijas valsts sekretāra vietnieks Dins Merirands.

Medaļas piešķirtas arī Lietuvas prezidentam Gitanam Nausēdam, Lietuvas Seima priekšsēdētājai Viktorijai Čmilītei-Nilsenai, Seima Kultūras komisijas priekšsēdētājam Vītautam Jozapaitim, kā arī Igaunijas parlamenta deputātam, bijušajam Igaunijas ārlietu ministram Urmasam Reinsalu.

Tāpat medaļas saņēma BA prezidents Andrjus Kupčinsks, Baltijas jūras parlamentārās konferences ģenerālsekretārs Budo Bārs, Azerbaidžānas parlamenta delegācijas vadītājs Gruzijas, Ukrainas, Azerbaidžānas un Moldovas Parlamentārajā asamblejā Azers Karimli, kā arī Igaunijas Dziesmu un deju svētku fonda komunikācijas vadītājs Stens Veidenbaums.

BA ir Latvijas, Igaunijas un Lietuvas parlamentu sadarbības institūcija, kas izveidota 1991. gada 8. novembrī. Asamblejā katru Baltijas valstu parlamentu pārstāv 12-16 deputāti. Asambleja ir koordinējoša un konsultatīva institūcija. Tā ir tiesīga nacionālajiem parlamentiem, valdībām un Baltijas Ministru padomei izteikt savu viedokli rezolūciju, lēmumu, deklarāciju un ieteikumu formā un pieprasīt atbildes par to, kā risināti BA dienas kārtības aktuālie pārrobežu jautājumi.

Uz augšu
Back