Mūžībā devies izcilais latviešu rakstnieks Andris Kolbergs

TVNET/LETA
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Foto: LETA

Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīcā šodien Stradiņu slimnīcas 15. nodaļā mūžībā aizgājis rakstnieks Andris Kolbergs, informēja māksliniece Madara Junga.

Kolbergs ir viens no populārākajiem latviešu kriminālromānu rakstniekiem. Viņa darbi tulkoti 16 valodās, pēc Kolberga darbu motīviem un scenārijiem uzņemtas kinofilmas.

Kā liecina portālā "literatura.lv" pieejamā informācija, rakstnieks dzimis 1938.gada 21.decembrī.

Pēc Kolberga scenārijiem un kriminālromāniem uzņemtas kinofilmas "Liekam būt" (1976), "Atspulgs ūdenī" (1977), "Dāvanas pa telefonu" (1977), "Rallijs" (1978), "Trīs dienas pārdomām" (1980), "Dubultnieks" (1986), "Fotogrāfija ar sievieti un mežakuili" (1987), "Par mīlestību pašreiz nerunāsim" (1988), "Depresija" (1991), "Rīgas sargi" (2007). Šogad top arī daudzsēriju filma "Meklējiet sievieti" pēc kriminālžanra klasiķa Kolberga kriminālromāna motīviem.

Atmodas gados viņš kļuva par atjaunotās Rīgas Latviešu biedrības pirmo priekšsēdētāju, Latvijas Detektīvžanra asociācijas prezidentu un atjaunotā žurnāla "Atpūta" galveno redaktoru. Tāpat viņš sarakstījis vairākus ceļvežus par Rīgu.

2011.gadā saņēmis Literatūras gada balvu par mūža ieguldījumu latviešu literatūrā. 2019.gadā apbalvots arī ar Triju Zvaigžņu ordeņa ceturto šķiru.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu