Kultūras akadēmija aktualizē mentoru programmu

TVNET
CopyDraugiem X Whatsapp
Kultūras akadēmija
Kultūras akadēmija Foto: publicitātes

Latvijas Kultūras akadēmija (LKA) aicina absolventus un kultūras un radošo industriju nozares profesionāļus līdz 5. decembrim pieteikties dalībai mentoru programmas otrajā sezonā, informēja LKA pārstāve Vita Dumpe.

Programmas mērķis ir veicināt nozares pārstāvju iesaisti LKA studiju procesā un attīstīt sadarbību ar nozares profesionāļiem, dodot studentiem iespēju veicināt savu izaugsmi un iepazīt nozares specifiku.

Programma paredz attīstīt brīvprātīgu "viens pret viens" sadarbību starp studentiem un nozares profesionāļiem, kuri ir gatavi dalīties ar savu pieredzi ar LKA topošajiem absolventiem, kuri ir savas profesionālās karjeras sākumā.

2021. gada vasarā noslēdzās LKA mentoringa programmas pilotprojekts, kas atzinīgi tika novērtēts gan no studentu, gan mentoru puses. Programmā paredzēts apmācīt dalībniekus - mentorus: nodrošināt ar informatīvajiem materiāliem par mentoringa niansēm, atklāšanas semināru, vidusposma tikšanos - tīklošanos, kā arī citu praktisko atbalstu no koordinatora puses. Programmas īstenošanas laiks ir no nākamā gada februāra līdz jūnijam.

Pēc Dumpes paustā, mentoru programmas galvenie uzdevumi ir paplašināt studenta skatījumu uz darba vai uzņēmējdarbības iespējām nozarē, iepazīt ikdienas profesionālo vidi, attīstīt studenta kompetences, pilnveidot studenta mērķu izvirzīšanas un sasniegšanas prasmes, palīdzēt studentam veidot kontaktus ar cilvēkiem savā nozarē, kā arī sniegt atbalstu studiju procesā.

Savukārt LKA piedāvā mentoram iespēju nodot savu pieredzi, ietekmēt studenta iegūtās izglītības kvalitāti un sasaisti ar darba tirgu, apmācību un pieredzi mentorēšanā, mērķu un uzdevumu definēšanā, izaugsmes novērtēšanā, sniegt ieguldījumu LKA izglītības kvalitātes uzlabošanā, iespēju iepazīt topošos nozares profesionāļus un gūt iedvesmu jaunām iniciatīvām, iespēju iepazīties un dalīties pieredzē ar citiem mentoriem un iekļaušanu komunikācijas materiālos saistībā ar dalību mentoru programmā.

No mentora LKA sagaida dalību programmas pasākumos, regulāru komunikāciju ar studentu un gatavību sniegt atgriezenisko saiti studentam un LKA. Dalībai pilotprogrammā mentoriem jāpiesakās līdz 5.decembrim nosūtot uz e-pasta adresi "vita.dumpe@gmail.com".

Vēstulē jāiekļauj īss apraksts par sevi, iekļaujot kontaktinformāciju un ziņas par iegūto izglītību un profesionālo darbību, motivācijas vēstuli vai e-pastu ar pamatojumu dalībai programmā un fotogrāfiju publicitātei

Dalībai 2021. gada mentoringa programmā, kas tika īstenota no februāra līdz jūnijam pieteicās ap 70 LKA studējošo, no kuriem tika izvēlēti 32, kas novērtēja šo platformu kā iespēju iepazīties ar jau pieredzējušiem kultūras un radošo industriju nozares darbiniekiem un labāk izprast dažādās kultūras jomas iespējas. Vairāki studenti uzsvēra, ka dalība mentoru programmā ļāva no jauna palūkoties uz saviem mērķiem un saprast, kā tos īstenot reālajā dzīvē, atzīmēja LKA pārstāve.

KomentāriCopyDraugiem X Whatsapp

Nepalaid garām!

Uz augšu