Pusmūža balva un sakarīgas runas: ļaudis soctīklos izsakās par "Spēlmaņu nakts" ceremoniju

Sejas.lv
Pusmūža balva un sakarīgas runas: ļaudis soctīklos izsakās par "Spēlmaņu nakts" ceremoniju
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

23. novembrī, teātra mākslas reformatora Eduarda Smiļģa 135. dzimšanas dienā, Dailes teātrī tika apbalvoti aizvadītās teātra sezonas izcilākie iestudējumi un individuālie sniegumi. Ļaudis sociālajos tīklos izteica viedokli par neierasto "Spēlmaņu nakts" formātu.

Jau vēstīts, ka šogad "Spēlmaņu naktī" triumfu piedzīvoja režisora Viestura Kairiša iestudējums "Smiļģis" Dailes teātrī.

Aizvadītā teātra sezona, kas sākās 2020. gada septembrī un noslēdzās 2021. gada septembrī, ir uzskatāma par "force majeure" sezonu. "Tā kā šoreiz nav balvu kategoriju un nominantu, "Spēlmaņu nakts" ceremonija nebalstījās konkurences intrigā, bet gan stāstos par teātriem," skaidroja Latvijas Teātra darbinieku savienības (LTDS) pārstāvis Ričards Vorobjovs.

Ceremoniju vadīja 12 teātrus pārstāvoši vadītāju pāri - Gundars Āboliņš un Gerds Lapoška no Jaunā Rīgas teātra, Agnese Laicāne un Oļegs Šapošņikovs no Daugavpils teātra, Jekaterina Garfunkele un Kārlis Tols no Rēzeknes teātra "Joriks", Ieva Puķe un Toms Treinis no Valmieras Drāmas teātra, Jana Herbsta un Anatolijs Fečins no Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra, Anta Aizupe un Inta Tirole no "Dirty Deal Teatro", Rūdolfs Gediņš un "Vienradzis" no teātra trupas "Kvadrifrons", Jana Ļisova un Arturs Krūzkops no Latvijas Nacionālā teātra, Santa Didžus un Rihards Zelezņevs no Latvijas Leļļu teātra, Kintija Stūre un Egons Dombrovskis no Liepājas teātra, Vārpiņa un Kārlis Arnolds Avots no Dailes teātra, kā arī Jana Jacuka un Liena Šmukste no Ģertrūdes ielas teātra.

"Spēlmaņu nakts" balvu pasniegšanas ceremonijas idejas autori ir Ojārs Rubenis un Laura Groza, kura arī režisēja pasākumu. Scenārija autors ir Mārtiņš Meiers, scenogrāfs - Mārtiņš Vilkārsis, muzikālais vadītājs - Juris Vaivods, video mākslinieks - "8", kostīmu māksliniece - Ilze Vītoliņa, gaismu mākslinieks - Oskars Pauliņš, bet producente - Asnate Siliņa.

Tēmas
Lasītākais šobrīd
Top raksti
Uz augšu