Ļaudis sociālajos tīklos sēro par Mārtiņa Brauna nāvi

Sejas.lv
Ļaudis sociālajos tīklos sēro par Mārtiņa Brauna nāvi
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Komponists Mārtiņš Brauns.
Komponists Mārtiņš Brauns. Foto: Ieva Čīka/LETA

24. novembrī 70 gadu vecumā mūžībā devās komponists Mārtiņš Brauns. Sēras par notikušo un līdzjūtību Brauna ģimenei izteikuši vairāki sabiedrībā pazīstami ļaudis, tostarp arī prominences.

"Sejas" jau vēstīja, ka Brauns šoruden piedzīvoja infarktu, bet papildus tam inficējās ar Covid-19 - tā novembra sākumā rakstīja žurnāls "Kas Jauns".

Mārtiņš Brauns dzimis 1951. gada 17. septembrī Rīgā ārstu ģimenē. Mācījies Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā klavierklasē, kora un kordiriģēšanas klasēs, mūzikas teorijas nodaļā, kur apguvis arī kompozīciju pie Ģederta Ramaņa. 1970. gadā uzsācis studijas Jāzepa Vītola Latvijas Valsts Konservatorijā Ādolfa Skultes kompozīcijas klasē, ko absolvējis 1975. gadā, iegūstot komponista un mūzikas teorētisko priekšmetu pasniedzēja kvalifikāciju.

Mārtiņš Brauns plašākai publikai kļuva zināms kā dažādu rokmūzikas ansambļu un grupu dalībnieks un vadītājs, taču daiļrades ražīgākie gadi saistīti ar grupu “Sīpoli” – vienu no visu laiku labākajām latviešu rokgrupām.

Komponists ir bijis Latvijas Nacionālā teātra mūzikas daļas vadītājs, kamerkora “Sindi putnu dārzs” mākslinieciskais vadītājs.

Mārtiņš Brauns ir sacerējis mūziku teātra izrādēm un filmām, viņa darbus atskaņo Vispārējos latviešu Dziesmu un Deju svētkos. Skaņdarbs "Saule, Pērkons, Daugava" ir iemantojis īpašu atzinību tālu aiz Latvijas robežām.

Brauns bijis Latvijas Kinematogrāfistu savienības un Komponistu savienības biedrs. Septiņkārt saņēmis Lielā Kristapa balvu, kā arī vairākas reizes atzīts par labāko teātra komponistu. Par spilgtu radošo devumu Latvijas kultūras bagātināšanā (“Sapnis par Rīgu”) 2001. gadā saņēmis LR Kultūras ministrijas balvu.

Saņēmis “Autortiesību bezgalības balvu 2017”. 2018. gada 3. maijā Mārtiņš Brauns saņēmis IV šķiras Triju Zvaigžņu ordeni “Par nopelniem kultūrā un izcilu, daudzpusīgu radošo ieguldījumu Latvijas mūzikā”. 2019. gada 12. februārī komponists saņēma Mūzikas ierakstu gada balvu "Zelta Mikrofons" par mūža ieguldījumu Latvijas mūzikas attīstībā.

Visdziļākā līdzjūtība Mārtiņa Brauna tuviniekiem un viņa talanta cienītājiem.

Tēmas
Lasītākais šobrīd
Top raksti
Uz augšu