Prāgā tiks atklāta izstāde par Rīgas jūgendstilu

FOTO: Publicitātes foto

Rīgas pašvaldības kultūras iestāžu apvienības muzejs "Rīgas Jūgendstila centrs" sadarbībā ar Latvijas Republikas vēstniecību Čehijā 2021. gada 30. novembrī Prāgas Rātsnamā atklās izstādi "Rīgas jūgendstils. Arhitektūra un māksla", informēja "Rīgas Jūgendstila centra" pārstāve Zaiga Bogdanova.

Plašā un krāšņā izstāde iepazīstinās ar Rīgas jūgendstila arhitektūru, glezniecību, dekoratīvi lietišķo mākslu, grāmatu grafiku un muzeju. Izstāde veicinās Rīgas atpazīstamību, kā arī sadarbību starp Latviju un Čehiju. Tā popularizēs Rīgu un sekmēs starpvalstu tūrisma attīstību. Izstāde Prāgā būs apskatāma līdz 2021. gada 30. decembrim.

Izstādi atklās Prāgas mērs Zdeņeks Hržibs (Zdeněk Hřib), Rīgas domes vicemērs Edvards Smiltēns un Latvijas vēstniece Čehijā Gunta Pastore. Muzeja “Rīgas Jūgendstila centrs” direktore Dr. arch. Agrita Tipāne iepazīstinās ar Rīgas jūgendstila kultūrvēsturisko mantojumu.

Izstāde Prāgas iedzīvotājiem un viesiem dos iespēju neklātienē iepazīt Rīgu, kas zināma ne tikai kā Latvijas galvaspilsēta, moderns rūpniecības, kultūras, sporta un biznesa centrs un osta Baltijas jūrā, bet ievērojama arī kā arhitektūras pērle un jūgendstila metropole.

Izstāde “Rīgas jūgendstils. Arhitektūra un māksla” guvusi plašu starptautisku atzinību un jau bijusi eksponēta gan vairākās Eiropas valstīs (Austrija, Slovākija, Luksemburga, Francija, Lietuva), gan Ķīnas Tautas Republikā un Izraēlā.

Uz augšu
Back