Igaunijā tapis valstī pirmais kino investīciju fonds

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Filmikaader

Igaunijā bāzētā filmu izstrādes un producentu kompānija "Tallifornia" izveidojusi valstī pirmo privāto kino investīciju fondu "Tallifornia Film Fund".

Par pilnībā privāti finansētā fonda izveidi tika paziņots Tallinas filmu festivāla "Melnās naktis" (PÖFF) Eiropas filmu nozares pasākumā. Plānots, ka nākamo četru gadu laikā fonds investēs vismaz 15 Igaunijas un ārvalstu filmu projektos, informēja fonda veidotāji.

"Tallifornia Film Fund" darbosies līdzās esošajiem publiskā finansējuma, nodokļu atmaksas un citiem vietējiem filmu finansēšanas instrumentiem, sniedzot papildu kapitāla investīcijas. Pieredzējuši filmu veidotāji varēs iegūt papildu finansējumu, kā arī jaunie filmu veidotāji varēs saņemt finansējumu savam pirmajam projektam.

Pirmajā darbības gadā fonds plāno atbalstīt trīs līdz piecus projektus, katram no tiem piešķirot 50 000 - 200 000 eiro. Fondu finansē vairāki veiksmīgi Igaunijas investori un tas atbalstīs projektus no Igaunijas un citām pasaules valstīm.

"Mēs finansējam ambiciozus un radoši interesantus filmu projektus, kuriem ir potenciāls sasniegt skatītājus arī ārpus savas valsts,"

sacīja fonda partneris Rains Rannu.

Fonds jau ir paziņojis pirmos trīs investīciju projektus. Pirmā no filmām ir Tanela Toma režisētā Lielbritānijas, Igaunijas un Vācijas kopražojums "Sentinel". Otra filma ir Rainera Sarneta "Invisible Fight", kura veidošanā sadarbojas Igaunija, Latvija, Vācija, Somija un Grieķija, bet trešā filma ir "Infinite Summer", kuras režisors ir Migels Ljanso.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu