Grupas "DaGamba" dalībnieks - pianists Dainis Tenis izdod pirmo singlu no gaidāmā albuma

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Dainis Tenis
Dainis Tenis Foto: publicitātes

Pianists Dainis Tenis publicē pirmo singlu "momentum II" no pavasarī gaidāmā solo albuma "Decoder".

"Skaņdarbs vēsta par mirkļiem mūsu ikdienā, kuri nemitīgi mēdz atkārtoties un kurus uzskatām par sekundāriem, mazāk nozīmīgiem, pašsaprotamiem. Piemēram, pamošanās ik rītu jaunai dienai, spēja redzēt krāsas un uztvert skaņas, slāpes remdējoša ūdens malkošana, raudzīšanās tuvāko cilvēku acīs. momentum II vērš uzmanību uz lielo vērtību, kas atrodama šajos mazajos mirkļos," stāsta Dainis.

Noklausies jauno kompozīciju.

Daiņa Teņa oriģinālmūziku caurstrāvo akustiskais klavieru, sagatavoto klavieru un elektronikas skanējums. Debijas albumā pianists vienlīdz lielu uzmanību pievērš abiem sev interesējošiem virzieniem - gan akadēmiskai klavierspēlei, kas ir visas Daiņa mūzikas pamatā, gan neremdināmai vēlmei eksperimentēt un testēt zināmā robežas. Daiņa mūzikā liriskas melodijas apvītas ar neierastiem harmoniju risinājumiem, kas iezīmē plašu emociju spektru no mierpilnas meditācijas līdz tehnokrātiskam enerģijas izvirdumam. Stilistiski Daiņa mūzikā klausāmas laikmetīgās klasiskās, ambientās un elektroniskās mūzikas iezīmes.

Dainis ir aktīvs zināmās instrumentālās grupas "DaGamba" dalībnieks. Šis sastāvs plašā mērogā ir uzstājies daudzviet pasaulē, tai skaitā arēnās Eiropā un Krievijā, grupas mūzikas albumi ir saņēmuši vairākas ierakstu balvas. Pēc debijas Glastonberijas festivālā "DaGamba" ir bijuši daudzu prestižu koncertzāļu, mūzikas festivālu vadošie mākslinieki.

Kā solo mākslinieks Dainis ir plūcis uzvaras klasiskās mūzikas pianistu konkursos, piedalījies pasaulē slavenos pianistu festivālos, tai skaitā Piano aux Jacobins, uzstājies ar dažādiem orķestriem, tai skaitā Sinfonietta Riga, kas ir Grammy mūzikas balvas laureāts.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu