Kārlis Auzāns ir čella virtuozs, daudzu godalgotu filmu un izrāžu mūzikas autors, LaIPA padomes loceklis, grupu "Melo-M" un "Autobuss debesīs" dalībnieks. Intervijā runājām par un ap mūziķa ikdienu, radošumu, šī brīža pandēmijas apstākļiem, kā arī par to, cik svarīgs ir intelektuālais īpašums.
Ar radošumu nekad neko nevar zināt, apmēram tā, pārfrāzējot Alana Milna varoņa slaveno teicienu par bitēm, varētu teikt par dievišķo dzirksti, kura mīt katrā cilvēkā. Taču vieni ar radošām lietām nodarbojas jau no bērna kājas, citi, labā nozīmē, sāk izpausties vien pusmūža gados, ir arī ļaudis, kuri tam nepievēršas nekad. Bet kas, jūsuprāt, ir radošums un vai tas meklējams tikai daiļo mākslu sfērā?
Radošums ir iedzimts jebkuram cilvēkam, jautājums tikai par to, kā tas tiek izpausts dzīvē, vai radošā darbība ir daļa no cilvēka izvēlētā ceļa. Radošums ir ļoti saistīts ar cilvēka interesēm – gan par dažādām lietām, gan informācijas iegūšanu un izmantošanu, kā arī šīs informācijas “pārstrādi” caur sevi, savu iekšējo filtru, tādējādi veidojot kādu pilnīgi jaunu skatījumu uz pasauli. Un, protams, radošums var izpausties jebkurā dzīves jomā, tam nav obligāti jābūt saistītam tieši ar mūziku, mākslu vai literatūru. Savā būtībā tā ir konkrētam cilvēkam dota dāvana, kura var palīdzēt kā ikdienas dzīvē, tā arī profesionālajā darbībā. Piemēram, man radošums ir nepieciešama profesijas sastāvdaļa.