TVNET gada albums. 6. BUSH

"Putni"
Jānis Žilde
, Kritiķis, galvenā redaktora vietnieks
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
BUSH
BUSH Foto: publicitātes

Lai arī koncertdzīve uz īsu brīdi atdzīvojās tikai vasarā, tāpat saskaroties ar dažādiem ierobežojumiem, arī šis gads Latvijā pagāja Covid-19 pandēmijas zīmē, kurā viens izbīļa vilnis nomainīja citu. Šādos neierastos apstākļos mūziķiem daudz vairāk laika atkal atlika jaunu vai atliktu ideju realizēšanai, dziesmu sacerēšanai, darbam skaņu ierakstu studijā. Atskatāmies uz pašmāju populārās mūzikas labākajiem pilnmetrāžas ierakstiem. Kā jau katru gadu, arī šogad izdoti vairāk nekā simts dažādu žanru ierakstu. 6. vieta - repera BUSH ieraksts "Putni". Rītdien - 5. vieta.

Pēc astoņu gadu pauzes ar savu trešo soloalbumu "Putni" šogad atgriezies inteliģentā hiphopa mākslinieks BUSH (iepriekš zināms kā bū-š). Līdzīgi kā apvienības "Runu zāle" laikos, katrs vārds, katra nots un bīta sitiens ir rūpīgi pārdomāts. 

"Es nezinu, kas ir Tik tok, bet es zinu, kas ir tuk, tuk - baigi smieklīgi. Pif paf, un neviens vairs nesmejas,"

par tukšo saturu ikdienas informācijas plūsmā dziesmā "Tuk tuk" asprātīgi repo BUSH, īstajā vārdā Intars Albužis. 

Gada labākais hiphopa albums (blakus Kurta "Laikā").

BUSH "Putni" (Vizuālā noformējuma un foto autors Georgs Avetisjans)
BUSH "Putni" (Vizuālā noformējuma un foto autors Georgs Avetisjans) Foto: publicitātes

Albuma muzikālā daļa un teksti tapuši periodiski kopš 2013. gada, tomēr albuma pilnais koncepts nostiprināts 2021. gadā. Ieraksti veikti "Kreisā krasta studijā" un studijā "Runu zāles ieraksti". Dziesmā "Lapas turpina krist" piedalījies arī hiphopa mākslinieks Arturs Skutelis. Darbs tapis sadarbībā ar mūzikas producentiem Reinšteinu (Reinis Kirilovs) un trakamelodija (Gundars Neimanis). Ģitāras un basu iespēlēja Staņislavs Kuļikovs ("Nē").

Noklausies albumu!

BUSH ir dziesmu autors, producents un reperis, kas Latvijas hiphopā zināms gan kā solo mākslinieks, gan apvienības "Runu zāle" dalībnieks. 2005. gadā izdeva savu debijas albumu/grāmatu "Nevietā". Otrais albums "Sēdies krēslā" izdots 2011. gadā, kam sekoja koncertturneja "Uzmini nu" ar noslēguma koncertu 2012. gada maijā koncertzālē "Palladium".

TVNET intervija ar Bū-š (2011. gads).

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu