Talsu novada pašvaldība piešķir 40 000 eiro romāna "Kalendārs mani sauc" ekranizācijai

TVNET/LETA
Foto: Janisroze.lv

Talsu novada pašvaldība lēmusi piešķirt 40 000 eiro Andra Kalnozola romāna "Kalendārs mani sauc" ekranizācijai, apliecināja pašvaldības pārstāve Renāte Freiberga.

Kalnozola romānu "Kalendārs mani sauc", kas šajā pavasarī saņēma Latvijas Literatūras gada balvu par labāko debiju, Aleksandra Pelēča literāro prēmiju, kā arī īsā laikā starptautisku atzinību, plānots ekranizēt filmā, kuras režisors būs Juris Poškus.

Režisora Poškus kino projektu "Kalendārs mani sauc" veido studijā "FA Filma", tam par pamatu ir plašu lasītāju atsaucību izpelnījies talsenieka Kalnozola romāns "Kalendārs mani sauc". Darbam līdz šim bijušas četras tirāžas, savukārt tiesības to izdot un tulkot nopirkušas izdevniecības Lietuvā, Krievijā un Armēnijā. Režisors plašākai publikai zināms ar filmu "Kolka Cool", savukārt Kalnozols iepriekš rakstījis dramaturģiju, kā arī iestudējis lugas.

Filmas iecere daudzu projektu konkursā saņēmusi pirmo Nacionālā Kino centra atbalstu. Tāpat filmas projekts patlaban pieteikts Vācijas platformas "Connecting Cotbus" projektu prezentācijai Kotbusas kinofestivālā, lai atrastu kopražojuma partnerus un piesaistītu daļu no filmas budžeta, organizētu vizuāli-tehnisko nodrošinājumu un iegūtu filmai starptautisku atpazīstamību. Paralēli notiek aktīvs darbs pie scenārija izveides, un tā dialogus raksta Kalnozols.

Freiberga norāda, ka filmas uzņemšana plānota galvenokārt Talsos un Talsu novadā, jo pilsētas vide ir dabiski piemērota gan kulturoloģiskā, gan kinematogrāfiskā līmenī, kas idejiski nav nošķirama no grāmatas. Gatavojoties filmēšanas procesam, paredzēts, ka Talsu iedzīvotājiem būs arī iespēja piedalīties filmēšanā, atbalstot Talsos dzimušā un dzīvojošā autora darba ekranizāciju.

Filmas uzņemšana plānota nākamā gada vasarā. Galvenās lomas filmā atveidos Jaunā Rīgas teātra aktieri Ivars Krasts un Guna Zariņa, aktieru ansamblī tiks aicināti arī Juris Strenga, Tamāra Soboļeva un citi.

Romāna centrālais tēls ir jauns vīrietis ar grūti definējamu garīgās veselības stāvokli. Brīžiem šķiet, ka viņa prāts strādā kā bērnam, citkārt - ka labāk nekā vairumam pieaugušo. Stāsta struktūru veido vietējās mazpilsētas mācītājam rakstītas vēstules, kurās galvenais varonis reflektē par savā dzīvē notiekošo, tādējādi iepazīstot pats sevi un apkārtējo pasauli. Nelaimīga iemīlēšanās viņu novedusi pie eksistenciālas nepieciešamības no galvas iemācīties katra kalendāra datumā svinamās vārdadienas, lai "nokļūtu tuvāk" iecerētajai meitenei, proti, - starp visiem vārdiem atrodams arī viņējais.

Nepalaid garām!

Uz augšu