"Brīvs un laimīgs latvietis"

TVNET
"Brīvs un laimīgs latvietis"
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
"Līvi"
"Līvi" Foto: Roberts Streičs

Grupa "Līvi", kuras sastāvā šobrīd joprojām spēlē ģitārists un dziesmu autors Ainars Virga, bet pie taustiņiem ir Guntars Mucenieks, nedomā dusēt uz lauriem un jauno gadu iesāk ar jaunu dziesmu – "Latvietis".

Dziesmas pamatā ir Guntara Rača dzejolis, kurš bija publicēts 2015. gadā grāmatā "Laikam laika nav", bet pēc Ainara Virgas lūguma tika īpaši pagarināts dziesmas specifikai. Līdzīgi jau ir noticis agrāk, kad dzejolis "Es karājos tavā bizē, jo man tava bize simpatizē" pārtapa par vēlāk tik populāro dziesmu "Bize" ar jau vairākiem pantiņiem. Cita starpā dzejoļa "Latvietis" oriģinālā versija ir atrodama arī uz kādas mājas sienas Kandavā.

Ainars Virga: "Man gribējās uzrakstīt kaut ko par mums pašiem. Te nu tas ir."

Dziesma ierakstīta Liepājā, Mārtiņa Burkevica un Egila Meža studijās, bet to miksējis un skaņas pēcapstrādi veicis Gints Stankevičs studijā Factory Sound Studio, Rīgā. Dziesmas teksta video pamatā ir kāda grupas privātā koncerta fragmenti, kas filmēti Liepājā. Tā arī bija pirmā reize, kad tika izmēģināta jaunā dziesma. Teksta video veidojis grupas galvenais palīgs Roberts Streičs. Ierakstā piedalījās arī grupas agrākā sastāva (1980-1987, 2004-2010) bundzinieks Vilnis Krieviņš un grupu The Hobos un "Otra puse" basģitārists Mārtiņš Burkevics.

Dziesma pieejama visos populārākajos mūzikas lejupielādes un straumēšanas servisos visā pasaulē.

Noklausies!

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu