Neticami īsā laikā izpirktas biļetes uz Dailes teātra izrādi, kurā piedalās ASV zvaigzne Malkovičs

TVNET
Neticami īsā laikā izpirktas biļetes uz Dailes teātra izrādi, kurā piedalās ASV zvaigzne Malkovičs
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 3
Foto: Dailes teātris

Šodien, 18. janvārī, Dailes teātris paziņoja, ka šobrīd tiek uzvesta izrāde "Kokvilnas lauku vientulībā" ar pasaulslavenajiem aktieriem Džonu Malkoviču un Ingeborgu Dapkunaiti. Jau šajā pašā dienā biļetes uz visām četrām pieejamajām izrādēm tika izpirktas.

Biļešu tirdzniecība sākās pēcpusdienā, bet drīz pēc tam tehnisku iemeslu dēļ tika pārtraukta, un tā atkal atsākās pulksten 21:30. Jau aptuveni pēc 40 minūtēm visas biļetes bija izpirktas, novēroja TVNET. 

Biļešu cena svārstījās no 30 līdz 120 eiro atkarībā no sēdvietas.

Maijā notiks četras šī uzveduma izrādes.

Iestudējumu "Kokvilnas lauku vientulībā" veido krievu režisors Timofejs Kuļabins pēc Bernāra Marī Koltesa lugas motīviem. Izrādei būs subtitru tulkojums latviešu un krievu valodā. Iestudējums Dailes teātrī top sadarbībā ar Laikmetīgās mākslas atbalsta un attīstības fondu "Teritorija", piedaloties fondiem "M-art" un "Blavatņik Family Foundation".

15. janvārī sākās pirmais mēģinājumu posms Dailes teātrī. Krievu teātra un operas režisors Kuļabins pievērsies 20. gadsimta otrās puses franču dramaturga Koltesa daiļradei. Izrādē piedalās aktieri - lietuviešu-krievu aktrise Ingeborga Dapkunaite un amerikāņu aktieris Džons Malkovičs. Mēģinājumi notiks divos posmos, pirmajam noslēdzoties 25. janvārī.

Maija sākumā komanda atkal tiksies Rīgā, lai mēneša beigās piedzīvotu pirmizrādi.

Pēc izrādēm Dailes teātrī komanda dosies pasaules turnejā.

Dailes teātra vērš uzmanību, ka Bernāra Marī Koltess ir autors pusotram ducim lugu, no kurām slavenākās ir "Roberto Zuko", "Rietumu krastmala" un "Kokvilnas lauku vientulībā". Lugas tulkotas gandrīz četrdesmit valodās un iekļautas teātru repertuāros visā pasaulē. Lielākie Eiropas režisori, tostarp Patriss Šero, Pīters Šteins, Kšištofs Varlikovskis, Mihaels Talheimers, Kama Ginkass, Luiss Paskāls un citi, vairākkārt pievērsušies Koltesa daiļradei.

Iepazīstinot ar iestudējuma saturu, tā aprakstā norādīts, ka "lugā divi cilvēki satiekas tumšā alejā. Viens ir izplatītājs, otrs - klients. Tirgotājs mēģina kaut ko pārdot klientam, kaut ko, kas viņam jānosauc pašam. Klients nevēlas nosaukt preci un visos iespējamos veidos atsakās no darījuma".

"Luga ir strīds, divu cilvēku konfrontācija, kas izteikta vārdu un nozīmju spēlē. Laika gaitā auditorija saprot, ka pārdošanas priekšmets ir slēpta interese. Abiem varoņiem ir jāatzīstas savā iekārē. Taču, tā kā ne viens, ne otrs nevēlas saukt lietas īstajos vārdos, viņi tikai "staigā apkārt", un skatītājs saprot, ka šis strīds neatrisināsies, jo neviens negrib atzīties," pausts izrādes aprakstā.

Jāpiebilst, ka šī nav pirmā reize, kad Ingeborga Dapkunaite un Džons Malkovičs tiekas uz teātra skatuves,

viņiem ir ap desmit kopīgu projektu teātrī un kino. No 2009. līdz 2011. gadam viņi spēlēja Maikla Stērmingera muzikālajā izrādē "Džakomo variācijas", kas guva lielus panākumus daudzās pasaules valstīs. 2017. gadā aktieri kopā filmējās krievu filmā "Par mīlestību".

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu