ISSP galerijā tiks atklāta Konstantīna Žukova izstāde – ieskats LGBT+ subkultūrā

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1
Foto: Publicitātes foto

No 4. februāra līdz 24. martam ISSP galerijā apmeklētāji tiek gaidīti uz mākslinieka Konstantīna Žukova izstādi "Melnā Neļķe 2. daļa", kas aicina ieskatīties LGBT+ vēsturēs – "melno neļķu" valodā, simbolos un satikšanās vietās. Atklāšanas diena – 3. februāris no plkst. 12.00 līdz 20:00, informē ISSP galerijas pārstāvis Linards Āboltiņš.

Konstantīna Žukova izstāde “Melnā Neļķe 2. daļa” piedāvā ieskatu subkultūrā, kuras DNS vēsturiski tika ierakstīts izdzīvošanas instinkts – būt neredzamam, nepamanāmam. Šīs subkultūras likumi un kodi tika nodoti no mutes mutē, bet vēsture izgaisa kopā ar cilvēkiem. Bieži noklusēta, tā netika dokumentēta, jo šī subkultūra sarunājās čukstus, gluži kā smilgas nūdistu pludmalē.

Izstāde ISSP galerijā ir otrā daļa no mākslinieka iecerētā darbu cikla, kas pievēršas Latvijas LGBT+ vēsturēm. Cikla nosaukums “Melnā Neļķe” ir atsauce uz homoseksuālu vīriešu apzīmējumu, kas tika izmantots starpkaru perioda Latvijas dzeltenajā presē.

Foto: Publicitātes foto

Darba pirmā daļa tika izstādīta 2021. gada pavasarī izstāžu telpā “Pilot”, un tās centrā bija mūsdienu “melnās neļķes”.

K. Žukova mērķis nav atveidot vēsturiskus notikumus, bet analizēt un interpretēt tos caur mūsdienu skatpunktu.

Izstādē redzamās fotogrāfijas, instalācijas un teksti rosina skatītāju iztēli, atklājot mākslinieka veidoto semiotisko kodu.

Konstantīns Žukovs (1990) dzīvo un strādā starp Rīgu un Londonu. Savā radošajā praksē mākslinieks bieži smeļas iedvesmu vēsturiskos un literāros avotos – sākot no islāma Zelta Laikmeta homoerotiskās dzejas līdz Oskara Vailda mīlas vēstulēm un Mišela Fuko darbiem par seksualitāti. Izmantojot literāros avotus kā sākumpunktu personisku stāstu atšķetināšanai, viņa darbi pēta dažādas mīlestības, pieķeršanās un seksualitātes formas.

Pēc Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolas absolvēšanas K. Žukovs turpināja studijas Senmārtina Mākslas un dizaina koledžā (Central Saint Martins College of Art and Design) un Londonas Komunikācijas koledžā (London College of Communication) Apvienotajā Karalistē.

Foto: Publicitātes foto

Piedalījies izstādēs un mākslas grāmatu mesēs Flecha Art Fair Madridē, Paris Ass Book Fair “Palais de Tokyo” mākslas centrā Parīzē, Strange Perfume, Dienvidlondonas galerijā (South London Gallery), Queer Frontiers Londonas praida ietvaros, Rīgas Fotogrāfijas Biennālē: NEXT 2021 un Rīgas Fotomēnesī.

Izstādes kuratore: Iveta Gabaliņa.

Organizatori lūdz ņemt vērā, ka izstāde nav piemērota personām līdz 16 gadu vecumam.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 1

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu