Ledus skulptūru festivāls šogad Jelgavā nenotiks

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Šogad Jelgavā nenotiks ledus skulptūru festivāls, bet vides objekti no ledus būs apskatāmi pilsētā. Kā informē pašvaldība, no 4. februāra Jelgavā būs iespēja apskatīt 21 vides objektu no ledus.

Trauslā materiāla skulptūrās mākslinieki atklās tēmu "Zoo", atspoguļojot dzīvnieku pasaules daudzveidību.

Ledus mākslas objekti būs izvietoti dažādās vietās pilsētā. Pa divām skulptūrām atradīsies Svētās Trīsvienības baznīcas torņa pagalmā un pie Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeja.

Piecus ledus objektus varēs apskatīt Pasta salā, divus - Jāņa Čakstes bulvārī. Hercoga Jēkaba laukumā un Uzvaras parkā katrā būs izvietotas trīs skulptūras, bet pa vienai - pie kultūras nama un skvērā aiz tā, Stacijas parkā un Ozolskvērā.

Pašvaldības iestādes "Kultūra" Attīstības plānošanas un projektu vadības sektora vadītājs Ivars Pirvics stāsta, ka šogad skulptūras veidos 11 mākslinieki, tajā skaitā Kārlis Īle, kurš atzinību guvis daudzos starptautiskos ledus skulptūru festivālos pasaulē.

Kārlis Īle un Maija Puncule
Kārlis Īle un Maija Puncule Foto: K.Īles un M. Punceles personīgais arhīvs

Tēlnieki ledus skulptūrās atklās savu interpretāciju par dzīvnieku un cilvēku pasaules mijiedarbību. Piecas lielās skulptūras viņi sāks veidot 31. janvārī, bet individuālos darbus no viena ledus bloka mākslinieki radīs no 3. februāra.

Ledus skulptūras būs iežogotas un tumšajā laikā izgaismotas. Iedzīvotāji aicināti apskatīt vides objektus, ievērojot divu metru distanci, nepieciešamības gadījumā lietojot sejas aizsegu un ievērojot arī citus valstī spēkā esošos epidemioloģiskās drošības noteikumus.

Šogad Ledus skulptūru festivāls nenotiks epidemioloģiskās situācijas un ārkārtējās situācijas pagarināšanas dēļ.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu