Festivāls "Artdocfest/Rīga" noritēs marta sākumā

TVNET/LETA
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Artdocfest
Artdocfest Foto: artdocfest.com

Rīgā no 3. marta līdz 8. martam notiks 2. Starptautiskais dokumentālā kino festivāls "Artdocfest/Riga", kurā skatītājiem divās konkursa programmās "Baltijas fokuss" un "Artdocfest", kā arī ārpuskonkursa programmā būs iespēja noskatīties 28 dokumentālās filmas no 14 valstīm.

Kā informē festivāla rīkotāju pārstāve Ieva Ūbele, programmā "Baltijas fokuss" iekļautas 11 starptautiskos festivālos izrādītas un atzinību guvušas filmas. Līdztekus Baltijas valstu filmām programmā iekļauti arī Baltijas jūras reģiona valstu Dānijas, Krievijas, Polijas, Somijas, Vācijas un Zviedrijas kino darbi.

Ūbele pavēstīja, ka izvēlēto filmu vidū ir dāņu režisora Jonasa Pohera Rasmusena filma "Bēgšana", kurā režisors ar animācijas palīdzību ataino kāda sava skolasbiedra viņam uzticētu skarbu dzīves stāstu. Filma ir guvusi plašu atzinību festivālos un ir Dānijas nominācija ASV Kinoakadēmijas balvai "Oskars".

Filmas "Bēgšana" reklāmas rullītis.

Savukārt poļu režisors Pāvels Loziņskis savā darbā "Balkona filma" caur it kā ikdienišķām sarunām ar garāmgājējiem rada spēcīgu mūsdienu Polijas portretējumu. Lietuvas dokumentālajā filmā "Es būšu tev blakus" režisori Maksimilians Dežuā un Virgīnija Vareikīte seko divu spēcīgu sieviešu centieniem samazināt pašnāvību skaitu viņu dzimtajā idilliskajā mazpilsētā, norādīja festivāla producente.

Ūbele pavēstīja, ka konkursa programmā "Artdocfest" iekļautas 19 filmas, kas atspoguļo gan bijušās Padomju Savienības teritorijā dzīvojošu autoru skatījumu, gan ārvalstu autoru skatu uz dzīvi šajā teritorijā. Daudzos starptautiskos festivālos apbalvotā Šveices dokumentālā filma "Sala" ir režisoru Svetlanas Rodinas un Lorāna Stūpa valsts novārtā pamestas Kaspijas jūras salas iedzīvotāju meditatīvs vērojums.

Savukārt režisora Renato Boraijo Serano filma "Ivannas dzīve" ir reizē dzīvi apliecinošs un melanholisks vēstījums par jaunu ņencu sievieti, viņai atsakoties no dzīves tundrā un pārceļoties uz pilsētu. Konkursa programmā ietverta arī Latvijas kopražojuma filma "Šis lietus nekad nebeigsies", kurā ukraiņu režisore Alina Gorlova aizved skatītājus ceļojumā cauri nebeidzamam kara un miera ciklam.

Pēc pasākuma producentes paustā, festivāla "Baltijas fokuss" konkursa programmā iekļautas divas Latvijas filmu pirmizrādes. Festivālu atklās režisores Ievas Ozoliņas dokumentālā filma "Mana māte valsts" - stāsts par jaunas sievietes adopcijas ceļā zaudēto māsu meklējumiem, kad likuma robežas jau ir izsmeltas. Savukārt festivālu noslēgs režisores Elitas Kļaviņas filma "Iļģuciema māsas", kas ir stāsts par trīs sieviešu likteņiem, cerībām un ilgām pēc cilvēcīgas attieksmes ārpus cietuma mūriem.

Festivāla seansi notiks kinoteātrī "Splendid Palace". Biļetes uz festivāla filmām var iegādāties kinoteātra "Splendid Palace" kasē vai tīmekļvietnē "splendidpalace.lv".

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu