Foto ⟩ Liepājā skatāmi trīs Ilmāra Blumberga mākslas darbu cikli

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Blumberga izstāde Liepājā
Blumberga izstāde Liepājā Foto: Ritvars Sproģis, Marta Kalēja

No 5. februāra līdz 3. aprīlim Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" mākslas telpā "Civita Nova" apmeklētājiem skatāma izcilā latviešu mākslinieka Ilmāra Blumberga darbu izstāde "3 cikli". Izstāde apvieno 3 mākslinieka radītas sērijas jeb kopumā 65 dažādās tehnikās veidotus mākslas darbus, kuros iekļautas eksistenciālas un filozofiskas tēmas. Aplūko foto!

Izstāde tapusi sadarbībā ar nodibinājumu "Blumberga fonds" un liepājniekiem un pilsētas viesiem piedāvās reti izrādītus Ilmāra Blumberga autortehnikā radītus darbus, kas veido dabisku sinerģiju ar "Lielā dzintara" vidi.

"Ilmārs Blumbergs ar saviem darbiem Liepājā personālizstādē viesojas tikai otro reizi, un tas ir liels pagodinājums. Mums tiešām ir liels prieks, jo redzam, ka šie brīnišķīgie darbi labi “ierakstās” mūsu telpās. Blumbergs ir filozofiska, mistiska personība, kuru mēs varam iepazīt, vērojot viņa mākslu. Viņa darbi rada filozofiskas pārdomas par eksistenciāliem, vispārcilvēciskiem jautājumiem," akcentē koncertzāles “Lielais dzintars” mākslinieciskā vadītāja Baiba Bartkeviča.

“Es gribu novēlēt, lai mums katram, raugoties šajās gleznās, ir atklājumiem bagāta pieredze, saprašana un inspirācija no šiem izcilajiem Ilmāra Blumberga darbiem.”

Lielformāta gleznu cikls "Es nemiršu" tapis pirms 10 gadiem, kuru iedvesmojusi Blumberga sadarbība ar režisoru Augustu Sukutu un mākslinieka vizītes Spānijā. Cikls pirmoreiz eksponēts 2013. gadā Latvijas Nacionālā mākslas muzeja izstāžu zālē “Arsenāls”, savukārt Liepājas izstādē tā būs tikai otrā reize, kad šis cikls tiek parādīts plašākai publikai. Kā atklāja “Blumberga fonda” vadītājs Ilmārs Blumbergs: "Šī fundamentālā pēdējā mākslinieka darba sērija “Es nemiršu” tieši šajā telpā ļoti labi izskatās, jo izstādē ir iespēja šos 11 lielformāta darbus redzēt vienkopus."

Ilmārs Blumbergs
Ilmārs Blumbergs Foto: publicitātes

Krasi atšķirīga rakstura un formas cikls ir Blumberga radītā mākslas darbu sērija “Lietiņš līst, lietiņš līst! Lietiņš līst! Sapērk bildītes. Sapērk bildītes. Sapērk bildītes!”. Tie tapuši, gatavojoties izstādei, kurā Blumbergs pievērsies leģendārā latviešu mākslinieka Voldemāra Irbes (1893-1944) dzīvei un darbam.

Trešā grupa izstādē ir jauktā oriģināltehnikā veidoti darbi, kas apvieno sietspiedi, akrilu, zīmuli, ogli, fotogrāfiju un citas tehnikas. Šeit ietilpst sērija "Atlantīda", kas tapusi pirms vairāk nekā 25 gadiem un pirmo reizi izstādīta 1996. gadā, kā arī cikls “Van Goga krēsli”. Oriģināltehnikas māksla kļuvusi par īpaši atpazīstamu Blumberga daiļrades lappusi un iekļauta arī vairākās publiskās un privātās kolekcijās.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu