Mākslas muzejā būs skatāma tekstilmākslinieces Dzintras Vilks izstāde

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Dzintra Vilks
Dzintra Vilks Foto: Didzis Grodzs

No februāra beigām Latvijas Nacionālā mākslas muzeja (LNMM) galvenajā ēkā būs skatāma tekstilmākslinieces Dzintras Vilks izstāde "Klusā daba ar gājputnu".

Kā informē muzejā, Vilks vārds ir viens no pazīstamākajiem Latvijas tekstila un šķiedras mākslas pasaulē. Jau daudzus gadus izstāžu apmeklētājus priecē meistares radošais rokraksts - tikai viņai raksturīgs, daudzveidīgs un nemitīgi jaunus iespaidus, formas un materiālus meklējošs.

Kopš daiļrades pirmsākumiem daba ir bijusi Vilks svarīgākā tēma. Iedvesmojoties no meža, pļavas, vēja, kukaiņiem, putniem, gadalaikiem un zāles stiebriem, autore rada gobelēnus un telpiskas kompozīcijas, par pamatu ņemot kādu motīvu vai formu un izstāstot to tekstilmākslas valodā.

"Māksliniece spēj uzreiz ieraudzīt to, kas ir raksturīgs un svarīgs, atšķirt to no nebūtiskā, tāpēc viņas izteiksmei šķietami piemīt visiem tuva, universāla vērtība,"

teikts LNMM izplatītajā izstādes pieteikumā. Muzejs vēsta, ka darbos izmantotie materiāli ir no dabas gūti un katram saprotami - lins, vilna, zīds, pluču dzija, klūgas.

Dzintras Vilks
Dzintras Vilks Foto: Didzis Grodzs

"Es piederu pie tekstilmāksliniekiem, kas savu izpausmi būvē uz klasiskām un senām tehnikām. Vienkārtnis, atlass, gobelēns, trinītis, ziemeļnieks, persietis - aušanā; lāpīšana, šūšana, broderī, izšuvums, adījums, tamborējums - darbojoties ar adatu un diegu, bez stellēm. Savas domas izklāstā es izmantoju vienu no seno audumu pamatelementiem - raksta, motīva ritmisku atkārtojumu. Gandrīz katrs mans darbs ir bez sākuma un gala. Arī tas ir no dabas noskatīts - bezgalīgs, harmonisks ritma atkārtojums - kā gadalaiku mija," par sevi stāstījusi Vilks.

Izstāde "Klusā daba ar gājputnu" LNMM aptvers kopš 2015.gada radītus darbus. Liela daļa no tiem tapuši, gatavojoties šai personālizstādei, kas ļauj iepazīt mākslinieces pasaules redzējumu un aicina apmeklētāju uz sarunu par dabas skaistumu, varenību un trauslumu.

Izstāde muzejā būs apskatāma no 25. februāra līdz 8. maijam.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu