Grupai "Tautumeitas" un Renāram Kauperam jauns singls un video

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 2
“Tautumeitas” un Renārs Kaupers
“Tautumeitas” un Renārs Kaupers Foto: publicitātes

Turpinot aizvadītajā gadā veiksmīgi aizsākto sadarbību, etnomūzikas grupa "Tautumeitas" un Renārs Kaupers klausītājiem piedāvā savu jaunāko kopdarbu - singlu "Muoseņa", kuram radīts arī videoklips.

Dziesmas autori ir mūziķi Asnate Rancāne un Renārs Kaupers, un tās teksta lielāko daļu veido latgaliešu tautasdziesmas. Katrs pantiņš ietver kādu vērtīgu dzīves atziņu vai eksistenciālas pārdomas, bet tie visi vēsta par izaicinājumiem, ar ko gandrīz ikviens saskaras, esot daļa no sabiedrības, – salīdzināšana, noniecināšana un aprunāšana. Šīm negatīvajām darbībām par pamatu ir indivīda neiekļaušanās vispārpieņemtos standartos.

Kā atzīst dziesmas līdzautore un grupas "Tautumeitas" dalībniece Asnate Rancāne, ir brīži, kad jūti, ka viss slīd ārā no rokām, un liktenis šķiet nepielūdzams.

"Nereti tās ir situācijas, kad apjaušam, ka esam izmantoti, un dažreiz zīme, ka jāklausa savai sirdsbalsij, ienāk pa durvīm īstajā brīdī. Vēstījumu esam simboliski caur tradicionālo precību sižetu atainojuši arī videoklipā. Laiki ir mainījušies, un ar šo dziesmu un videoklipu mēs aicinām noticēt, ka cilvēkam jādzīvo saskaņā ar saviem sapņiem, mērķiem un sajūtām, kā arī nebaidoties tikt nesaprastiem – jo, ko nesapratīs viens, sapratīs un novērtēs kāds cits! Šī dziesma un videoklips lai ir kā iedrošinājums mūsu klausītājiem nepakļauties un spert drosmīgus soļus ceļā uz savu laimi un kalpo kā iedvesma sava ceļa iešanai," saka Asnate Rancāne.

Savukārt Renāra Kaupera izdziedātais vēstījums gan muzikāli, gan tekstuāli kā pirmais pavasara zieds nes gaišumu un ticību, ka būs labi.

Noskaties dziesmas video!

"Interesanti, ka ideja par dziesmu "Muoseņa" radās vēl pirms "Tur, kur Dieva kamanas slīd" un citām dziesmām, ko kopā ar "Tautumeitām" realizējām albumā "Gads bez kalendāra". Mani ļoti uzrunāja tas, ka dziesma būs latgaļu valodā, jo mans tētis un arī mammas vecvecāki ir no Latgales. Meitenēm bija doma, ka dziesmā varētu būt fragments ar manu oriģinālmūziku un tekstu. Tas atnāca latviski un ideju atvasināju no piedziedājuma "pasiedi muoseņ, padūmoj, kū tu šudiņ padarēj..". Pasaules viedie saka, ka nav cita ceļa kā nonākt pie skaidrības, tikai kā nomierinoties un apstājoties - tad arī nāk īstā sapratne par sevi un pasauli. Ļoti priecājos, ka "Prāta vētras" un "Tautumeitu" draudzīgā sadarbība turpinās. Un sekojot pēdējām ziņām, esmu drošs, ka tiekamies vasarā lielajos koncertos," norāda Renārs Kaupers.

Videoklips dziesmai “Muoseņa” tika filmēts lauku sētā “Vectūļi”, kas ir arhitektūras piemineklis Vecpiebalgas novadā ar vairāk nekā 200 gadus senu vēsturi. Videoklipa režisors ir jaunais talants Helmuts Bondars un tajā redzamie aktieri ir tērpušies Ilzes Tigules un Alises Ķīnastas tērpos. Savukārt īpašās ziedu galvasrotas darinājusi grupas "Tautumeitas" dalībniece Aurēlija Rancāne.

“Tautumeitas” un Renārs Kaupers
“Tautumeitas” un Renārs Kaupers Foto: publicitātes

Dziesmas “Muoseņa” studijas producents ir Povels Olssons un tā tapusi ar LaIPA stipendijas atbalstu.

Atgādinām, ka "Tautumeitu" vienīgais šīs vasaras lielkoncerts ar nosaukumu "Skrejceļš" norisināsies 26. augustā Skultes ostā, Saulkrastos. 

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments 2

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu