Viņam bija tikai 21. Repera "Juice Wrld" traģiskais stāsts

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
"Juice Wrld"
"Juice Wrld" Foto: kadrs no filmas

Savā 2018. gada īsajā albumā "Too Soon..." Čikāgas reperis "Juice Wrld" dziesmā "Legends" ("Leģendas") repoja, ka "mēs neizvilksim ilgāk par 21". Šie vārdi izrādījās pravietiski - jaunais, talantīgais repa mākslinieks tik tiešām strauji guva milzīgu popularitāti, taču tikai dažas dienas pēc 21 gada jubilejas negaidīti devās mūžībā. 

"Juice īsā laikā paspēja izdarīt ļoti daudz," pēc liktenīgās 2019. gada decembra dienas paziņoja repera ierakstu kompānija "Interscope Records". "Viņam bija maiga dvēsele, kuras radošumam nebija robežu, viņš bija lielisks cilvēks un mākslinieks, kurš vairāk par visu mīlēja savus fanus."

Repera dzīves pēdējie gadi pašlaik skatāmi režisora Tomija Olivera (Tommy Oliver) filmā "Juice Wrld: Into the Abyss", kas ir sestā no dokumentālo filmu sērijas "Mūzikas lāde" ("Music Box"). Filma, līdzīgi kā visas šās sērijas lentes, pašlaik skatāma "LMT Viedtelevīzijā".

Atgādinām, ka "Mūzikas lādi" radījis režisors Bils Simonss ("Andre The Giant", "Showbiz Kids") - tā iecerēta kā sērija par zīmīgiem pieturas punktiem populārās mūzikas vēsturē. Pirmā filma vēstīja par mūzikas festivālu "Vudstoka 99", kas norisinājās 1999. gadā militārajā bāzē Romā, ASV. Festivāls, kas bija iecerēts kā idilliska atbilde 1969. gada pirmajam Vudstokas festivālam, izvērtās par agresīvu, postošu dubļu un uguns dumpi.

Otrā filma turpināja stāstu par deviņdesmitajiem. Filmas "Jagged" centrā bija kanādiešu dziedātāja Alanisa Morisete un viņas albums "Jagged Little Pill". Trešā filma "DMX: Don't Try to Understand" arī vēstīja par vienu no festivāla "Vudstoka 99" varoņiem - reperi DMX, ceturtā par saksofonistu Keniju Džī, bet piektā par filmas "Sestdienas nakts drudzis" ("Saturday Night Fever") fenomenu.  

Terapeits miljoniem jauniešu

"Vai viņš to zināja vai ne, bet Juice bija tāds kā terapeits miljoniem jauniešu,"

filmā saka mūzikas producents Benija Blanko. 

Tik tiešām "Juice WRLD", īstajā vārdā Džeireds Higinss (Jarad Anthony Higgins), savās dziesmās atklāti runāja par vientulību, nedrošību, atkarībām, depresiju. 

Filmā ir iespēja sekot līdzi repera gaitām ierakstu studijā, uz un aiz skatuves. Diezgan atklāti ir kadri, kuros redzam, ka reperis regulāri lietoja dažādas narkotiskās vielas, īpaša atkarība viņam bija no kodeīna. Dzīves pēdējās nedēļās viņš izlietoja līdz pat 20 tabletēm dienā. 

Lai arī viņa draudzene Elija Loti (Ally Lotti) strostēja reperi par pārāk lielu aizraušanos ar šīm aizliegtajām vielām, "Juice WRLD" turpināja tās lietot, cenšoties slēpt šo faktu no draudzenes. 

Filma 2021. gada izskaņā nāca klajā vienlaikus ar repera pēcnāves albumu "Fighting Demons". 

"Juice Wrld"
"Juice Wrld" Foto: kadrs no filmas

Pēdējais lidojums

2019. gada 2. decembrī reperim palika 21 gads, taču svinības ilga vēl pāris dienas. Arī lidojums no Losandželosas uz Čikāgu 8. decembrī bija sasaistīts ar jubilejas atzīmēšanu. Filmā tiek atklāts, ka jau pirms izlidošanas "Juice WRLD" bija pamatīgi "salietojies", paspējis sastrīdēties ar draudzeni un tikai ar sešu stundu nokavēšanos ieradās lidostā. Pilots esot uzvedies nedaudz aizdomīgi, redzot iereibušo mākslinieku un viņa komandu. 

Nolaižoties Čikāgā, lidmašīnu sagaidīta policija, kura uzlika visiem pasažieriem rokudzelžus un pārbaudīja bagāžu. "Juice WRLD" tieši tad sākās lēkme - pa degunu un muti tecēja asinis, viņam tika iešļircināts naloksons ("Narcan"), kas tiek izmantots, lai neitralizētu opioīdu pārdozēšanas iedarbību, viņš tika nogādāts slimnīcā, bet jau pēc pāris stundām konstatēta viņa nāve. 

Čikāgas policija vēlāk ziņoja, ka lidmašīnā tika atrasts 41 maisiņš ar marihuānu, sešas pudeles šķidrā kodeīna, kā arī vairāki ieroči. Policija pēc lidmašīnas pārmeklēšanas aizturēja divus vīriešus, kas tika identificēti kā repera miesassargi, par nelegālu ieroču un munīcijas glabāšanu. 

Izskan versija, ka "Juice WRLD" Čikāgā iemetis mutē "vairākas nezināmas tabletes", lai slēptu narkotiku pēdas. Rezultātā notika pārdozēšana. 

"Juice WRLD" ir kļuvis par vienu no emorepa (emo-rap) redzamākajiem vārdiem. Viņa ieraksti straumēti miljoniem reižu, albums "Death Race for Love" (Grade A/Interscope Records)  iekaroja ASV pieprasītāko albumu topa "Billboard 200" 1. vietu.

Filmas "Juice Wrld: Into the Abyss" reklāmas rullītis.

Raksts tapis sadarbībā ar "LMT Viedtelevīziju".

Facebook Draugiem X Whatsapp

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu