Video ⟩ Vils Smits "Oskara" ceremonijā iesit pa seju Krisam Rokam

Sejas.lv
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Reuters/ScanPix

Amerikāņu aktieris un komiķis Kriss Roks "Oskara" ceremonijas laikā uz skatuves izteica joku par aktrises Džeidas Pinketas Smitas skūto galvu, kas nebūt nešķita smieklīgs viņas vīram, aktierim Vilam Smitam.

Piesakot balvu kategorijā "Labākā dokumentālā filma", Roks pajokoja: "Džeida, es mīlu tevi, "Kareive Džeina 2", (G.I. Jane), nevaru sagaidīt!" Roks atsaucās uz 1997. gada filmu ar Demiju Mūru galvenajā lomā, kur viņai redzama skūta galva.

Kameras tajā brīdī norādīja uz Pinketu Smitu, kura nobolīja acis, sēžot blakus savam vīram. "Tas bija labs [joks]," Roks sacīja, reaģējot uz to, ka zāle par viņa joku nesmējās. Iepriekš Pinketa Smita ir atklāti runājusi par cīņu ar alopēciju - autoimūnu slimību, kas izraisa matu izkrišanu.

Roks tad sacīja: "Ak nē" un sāka smieties, redzot, ka viņam uz skatuves tuvojas Smits, kurš iesita Rokam pa seju. 

"Neizrunā manas sievas vārdu ar savu nolādēto muti!" ejot prom, sacīja Smits, uz ko Roks vien noteica: "Oho!"

Pēc incidenta zālē iestājās klusums un Roks sacīja: "Šī bija lieliskākā nakts televīzijas vēsturē!" 

Foto: Vils Smits iesit Krisam Rokam

Aptuveni 40 minūtes pēc incidenta Smits saņēma Oskaru kategorijā "Labākais aktieris" par tenisistu Venusas un Serēnas Viljamsu tēva atveidojumu filmā "King Richard".

Uzkāpjot uz skatuves, Smits atvainojās visiem nominantiem par notikušo incidentu, taču nepieminēja Roku. 

Viņš pieņēma balvu un nespēja valdīt asaras, sakot, ka arī Viljamss bija "kvēls savas ģimenes aizstāvis".

Smits savā runā sacīja: "Lai darītu to, ko darām mēs, ir jāspēj pieņemt apvainojumi un jāļauj cilvēkiem tevi aprunāt. Šajā biznesā tev ir jāļauj cilvēkiem tevi pazemot. Un tev ir jāsmaida un jātēlo, ka viss ir kārtībā."

Runas beigās Smits pauda cerību, ka "Oskari" vēl kādreiz viņu laipni uzņems atpakaļ.

Foto: ASV Kinoakadēmijas balvu "Oskars" pasniegšanas ceremonija

Atgādinām, ka Losandželosā svētdien (pirmdien pēc Latvijas laika) notiekošajā ASV Kinoakadēmijas balvu pasniegšanas ceremonijā "Oskaru" kā labākā režisore saņēmusi Džeina Kempione par filmu "The Power of the Dog".

"Oskaru" kategorijās "labākā filma" saņēma ģimenes drāma "CODA", kas vēsta par kurlu meiteni un viņas ceļu mūzikas pasaulē.

Savukārt "Oskaru" kā labākā aktrise saņēma Džesika Česteina ("The Eyes of Tammy Faye"), bet kategorijā "Labākais aktieris" balvu saņēma Vils Smits par tenisistu Venusas un Serēnas Viljamsu tēva atveidojumu filmā "King Richard".

"Oskaru" kā labākā otrā plāna aktrise saņēma Ariana Debose par lomu Stīvena Spīlberga režisētajā "West Side Story" ("Vestsaidas stāsta") rīmeikā, bet kā labākais aktieris tika godalgots Trojs Kotsurs par lomu filmā "CODA".

Kempione ir trešā sieviete, kas saņēmusi "Oskaru" kategorijā "Labākais režisors", un pirmā sieviete, kas divreiz izvirzīta "Oskaram" šajā kategorijā. Pirmo reizi viņa tika nominēta pirms 28 gadiem par filmu "The Piano."

Kategorijā "Labākais režisors" bija nominēti arī Stīvens Spīlbergs ar "West Side Story" ("Vestsaidas stāsta") rimeiku, Ziemeļīrijas režisors Kenets Brana ar melnbalto bērnības drāmu "Belfast", amerikāņu režisors Pols Tomass Andersons ar filmu "Licorice Pizza" un japāņu režisors Rjusuke Hamaguči ar trīs stundas garo drāmu "Drive My Car".

Par labāko animācijas filmu atzīta muzikālā fantāzijas komēdija "Encanto" ("Enkanto").

Par labāko oriģinālmūziku "Oskars" piešķirts Hansam Cimmeram par mūziku filmai "Dune"("Kāpa"), bet par labāko oriģinālo dziesmu balva piešķirta Billijai Ailišai un Finneas O'Konnels par dziesmu "No Time to Die" jaunajā Džeimsa Bonda filmā.

Par labāko dokumentālo filmu atzīta "Summer of Soul", un "Oskaru" kategorijā "labākā starptautiskā filma saņēma japāņu kinolenete "Drive My Car".

Balvu kategorijā "labākais oriģinālais scenārijs" saņēma filma "Belfast", bet kategorijā "labākais adaptētais scenārijs" - "CODA".

Šogad Oskara balvas tiek pasniegtas jau 94. reizi.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Lasītākais šobrīd
Top raksti
Uz augšu