Betas Beidz frāze sabiedriskajā medijā par "smirdīgām grāmatām" aizvaino Viju Kilbloku; LTV komentē situāciju

Sejas.lv
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Beta Beidz un Vija Kilbloka
Beta Beidz un Vija Kilbloka Foto: LTV/Lauris Vīksne, LETA / TVNET kolāža

"Zvaigzne ABC" vadītāja Vija Kilbloka sociālajos tīklos publiskojusi emocionālu ierakstu, reaģējot uz influenceres Betas Beidz (Beāte Bērziņa) komentāru par grāmatām LTV raidījumā "Ko tu proti, Latvija?".

Talantu un veiklu roku šova “Ko tu proti, Latvija?” trešajā sērijā savas prasmes un aizraušanās demonstrēja Rubika kuba licēja Elīza Pričina. Šova vadītāja Beta Beidz sarunā ar talantīgo meiteni pauda pārsteigumu, ka viņa iemācījusies likt Rubika kubu no video, nevis no "biezām, vecām, smirdīgām grāmatām".

Influenceres teikto pamanījusi arī "Zvaigzne ABC" vadītāja Vija Kilbloka, kura vietnē "Facebook" publiskoja emocionālu ierakstu.

"Šo rakstot, man tiešām dreb pirksti, kaist vaigi un sirds aulekšo. LTV1, sabiedriskā medija (!), raidījumā “Ko tu proti, Latvija?” vadošā persona (es apzināti nesaucu šo ietekmeli vārdā, jo tad man kā apzīmētājs būtu jālieto kāds no šobrīd sabiedriskajā telpā pašsaprotamajiem necenzētajiem emociju vārdiem) jautā raidījuma dalībniecei, kā viņa ir iemācījusies salikt Rubika kubu. Meitene stāsta, ka to mācījusies no video. Un tad gudrajai meitenei, un VISIEM LTV1 skatītājiem,

jānoklausās šāds visdrūmākā Sūnuciema cienīgs komentārs: MAN LIKĀS, KA TO MĀCĀS NO BIEZĀM, VECĀM, SMIRDĪGĀM GRĀMATĀM!" sociālajā vietnē "Facebook" raksta kilbloka.

Kilbloka vēlētos, lai šo "jauno ievirzi lasītprasmes apkarošanā novērtē Kultūras ministrija, Izglītības ministrija un Grāmatizdevēju asociācija".

Pie Kilblokas ieraksta pievienota virkne komentāru, kurā ļaudis pauda arī savu sašutumu par televīzijā redzēto.

"Vareni, vareni. Par mūsu nodokļiem. Mūsu bērniem,", "Man trūkst vārdu. Atkal esmu dusmīga,", "Vispār man mājās ir grāmata, kurā māca, kā salikt Rubika kubu. Paveca, bet nesmird," savās pārdomās dalījās komentētāji.

"Ārprāts, prātiņ nāc mājās!" komentēja dziedātāja Olga Rajecka.

"Sejas" sazinājās ar LTV komunikācijas speciālisti Anitu Jansoni, kura norādīja, ka Latvijas Televīzijas (LTV) mērķis nekad nav bijis noniecināt grāmatniecības nozari un grāmatu lasīšanu, kas lielai daļai sabiedrības ir tīkama un izglītojoša nodarbe. "Kultūra ir viens no sabiedriskās televīzijas zīmola un satura spēcīgākajiem aspektiem. LTV saturā tiek atspoguļoti arī būtiskās kultūras sastāvdaļas – grāmatniecības – procesi un jaunumi," norāda Jansone.

LTV skaidro, ka vadītājas Betas Beidz komentārs par grāmatām raidījuma “Ko tu proti, Latvija?” 26. marta epizodē bija domāts kā ironisks joks.

Vadītāja vēlējās veidot vieglu un saprotamu sarunu ar dalībnieci, kura ir jauna un Rubika kuba salikšanas prasmes apguvusi multimediju vidē. Video redzams, ka izmantotā hiperbola izraisa uzrunātās dalībnieces smaidu.

LTV nosoda publiskajā vidē izteiktos personīgos apvainojumus vadītājai Betai Beidz, kura raidījumā veido dialogu ar dažādiem cilvēkiem, iedrošina viņus parādīt savus talantus un hobijus. Viens neveikls joks nevar būt iemesls, lai lietotu necenzētus vārdus un publiski pazemotu raidījuma vadītāju.

LTV arī aicina izprast, ka sabiedriskais medijs pārstāv dažādas vērtības un uzrunā dažādas auditorijas. Līdzīgi kā literatūrā un grāmatniecībā, arī sabiedriskajā medijā nav tēmu, par kurām runāt nedrīkstētu, līdz ar to nav pieļaujami pašcenzūras pieprasījumi pārprasta politkorektuma dēļ. LTV atvainojas tiem, kurus raidījumā izskanējušais joks ir aizvainojis.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Lasītākais šobrīd
Top raksti
Uz augšu