Rīgas Sv. Pētera baznīcā notiks Lielās Piektdienas koncerts

TVNET
Rīgas Sv. Pētera baznīcā notiks Lielās Piektdienas koncerts
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Valsts Akadēmiskais koris "Latvija"
Valsts Akadēmiskais koris "Latvija" Foto: Juris Zīģelis

15. aprīlī plkst. 19.00 Rīgas Sv. Pētera baznīcā norisināsies Valsts akadēmiskā kora "Latvija" un Valsts kamerorķestra "Sinfonietta Rīga" Lielās Piektdienas koncerts.

Valsts akadēmiskā kora "Latvija" mākslinieciskais vadītājs Māris Sirmais šā gada Lielās Piektdienas koncertā ir izvēlējies atskaņot Ērika Ešenvalda oratoriju "Kristus ciešanas un augšāmcelšanās" ("Passion and Resurrection"), kas tika radīta 8. Starptautiskajam Garīgās Mūzikas festivālam. Oratorijā soprānam, jauktajam korim un stīgu orķestrim kora ietvarā īpaši izteiksmīgi un kolorīti raisās soprāna dziedājumi. Skaņdarbs "Passion and Resurrection" ir evaņģēlijos paustā Kristus ciešanu un augšāmcelšanās stāsta skatījums caur Marijas Magdalēnas personību. Lielās Piektdienas koncertā tiks atskaņots arī franču komponista Fransisa Pulenka skaņdarbs "Stabat Mater".

Abu koncerta programmā iekļauto skaņdarbu soprāna solo izpildīs Jerē Sū (Yeree Suh) no Korejas. Mūzikas kritiķi viņas balsi raksturo kā izteiksmīgu un emocijām bagātu paleti – no samtaini maiga mecosoprāna līdz spīdoši augstam soprānam apvienojumā ar izjustu un smalku dinamikas sajūtu. Starptautisku atzinību Jerē Sū ir ieguvusi gan kā 17. un 18. gadsimta mūzikas izpildītāja, gan par mūsdienu mūzikas izcilu interpretāciju.

Jerē Sū
Jerē Sū Foto: publicitātes

Bezmaksas ielūgumi uz Lielās Piektdienas koncertu saņemami Rīgas Sv. Pētera baznīcas kasē no 5. aprīļa.

Koncertu atbalsta Rīgas pašvaldība un tas ir daļa no kopējās Lieldienu programmas galvaspilsētā, kas tapusi sadarbībā ar kultūras centriem un biedrībām. Svētku programma pilnā apjomā apskatāma tīmekļvietnē www.kultura.riga.lv.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu