Liepājas muzejā atklās Alises Mediņas un Valērija Baidas izstādi

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Alise Mediņa
Alise Mediņa Foto: Facebook/W-2 Art

Piektdien, 8. aprīlī, plkst. 17 Liepājas muzeja Mazajā izstāžu zālē Kūrmājas pr. 16/18 atklās divu spilgtu gleznotāju – Alises Mediņas un Valērija Baidas kopizstādi "Dzīve ir brīnums".

Gleznu autoru izvēle nosaukt izstādi "Dzīve ir brīnums" nav nejauša. Tā vedina ikvienu sakārtot savas domas un jūtas, ieraudzīt savā apkārtnē labo un gaišo. Kā uzsver Alise Mediņa, īpaši svarīgi tas ir pēc pēdējo divu gadu pārmaiņām, neparedzamības un apjukuma sabiedrībā, kad dzīvojām apstākļu ietekmēti.

Alises Mediņas glezniecības motīvi rasti, gan lietainā dienā patveroties zem liepām, gan izejot vakara pastaigā, kad iedegas pilsētas apgaismojums un iekrāso krēslaino pilsētu, gan tuvākos un tālākos ceļojumos, atgriešanās brīžos, kas ir aizkustinājuši, likuši apstāties un vērot. Alise Mediņa atzīst, ka piedzīvotais mirkļa saviļņojums pazūd, taču to var saglabāt, iemūžinot gleznas audeklā.

Alise Mediņa apguvusi dažādas studiju programmas, to starpā glezniecības un keramikas mākslas kursu un papildinājusi savas zināšanas Porto Universitātes mākslas nodaļā apmaiņas programmas ietvaros. Turpinot savu profesionālo izaugsmi Latvijas Mākslas akadēmijā, Alise Mediņa ieguvusi divus maģistra grādus – glezniecībā (2010) un keramikā (2019).

Alise Mediņa "Olivers un saule" audekls/eļļa (2020. gads)
Alise Mediņa "Olivers un saule" audekls/eļļa (2020. gads) Foto: publicitātes

Valērija Baidas glezniecība, neviļus liek atgriezties laikā un telpā, kad impresionisti Francijas laukos “medīja” un centās notvert īsto gaismu un krāsu attiecību gleznojot dabā. Gleznotāja Vita Merca par Valērija Baidas glezniecību saka šādi: "Ikdienišķais mums līdzās var būt ne tikai skaists, bet cēls un garīgs, ja skatāmies ne tikai ar acīm, bet arī ar sirdi. Mākslinieks neizskaistina, bet arī nenoklusē. Viņš mīl. Un šī mīlestība arī ir Valērija mākslas ceļš."

Mākslinieks 1989. gadā absolvējis Vissavienības Valsts kinematogrāfijas institūta /GIK-a/ mākslas fakultāti (glezniecība). No 1991. gada dzīvo Latvijā. Izstādēs piedalās kopš 1983. gada. 

Valērijs Baida apvieno mākslinieka - inscenētāja profesionālismu un akadēmisku glezniecību, izcilu reālisma skolu ar satraucošu savdabīgu kompozīciju un tēlainību. Mākslinieks piedalījies plenēros Liepājā, Zvejniekciemā, Saulkrastos, Ventspilī, Mazirbē, Nidā u.c., gleznojot jūru un dzīvi tās krastos.

Valērijs Baida “Baltie dzidrie” (audekls/eļļa 2020. gads)
Valērijs Baida “Baltie dzidrie” (audekls/eļļa 2020. gads) Foto: publicitātes

Alises Mediņas un Valērija Baidas kopizstāde Liepājas muzejā būs skatāma no 8. aprīļa līdz 29. maijam.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu