Liepājas koncertzālē atskaņos miera un spēka mūziku Lieldienu noskaņās

TVNET
Liepājas koncertzālē atskaņos miera un spēka mūziku Lieldienu noskaņās
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Liepājas Mežragu kvartets un sitaminstrumentāliste Marta Kauliņa-Pelnēna
Liepājas Mežragu kvartets un sitaminstrumentāliste Marta Kauliņa-Pelnēna Foto: publicitātes

Dienu pirms Lielās piektdienas, 14. aprīlī, plkst. 18.00 Liepājas koncertzālē "Lielais dzintars" pirmo reizi kopīgam koncertam apvienosies Liepājas Mežragu kvartets un talantīgā sitaminstrumentāliste Marta Kauliņa-Pelnēna. Koncertā "In Paradisum" mūziķi atskaņos klasiskās mūzikas dižgaru un mūsdienu latviešu komponistu radītu miera un spēka mūziku Lieldienu noskaņās.

Lai sniegtu atbalstu ukraiņiem, kas Latvijā ieradušies bēgļu gaitās, Ukrainas civiliedzīvotāji koncertu varēs apmeklēt bez maksas.

"Laikā, kad tapa koncertprogramma, traģiskais karš Ukrainā vēl nebija pat prātā. Domājot par Lieldienām kā atdzimšanas svētkiem, vēlējāmies atskaņot mūziku, kurā smelties spēku, cerību un dzīvības prieku, mūziku, kura pēc tumšajiem ziemas mēnešiem vēsta par pavasari, gaismu un atdzimšanu. Tāpēc koncertam arī tāds nosaukums – "In Paradisum". Ar šodienas acīm raugoties, ceram, ka programma klausītājiem spēs sniegt kaut nelielu mierinājumu un spēka garu nepagurt, lai turpinātu atbalstīt Ukrainu," par gaidāmo koncertu stāsta Liepājas Mežragu kvarteta mežradznieks Ingus Novicāns.

Koncertprogrammā apvienojas klasiskās mūzikas dižgaru radītie, visiem labi pazīstamie skaņdarbi un pavisam svaiga, līdz šim nedzirdēta mūzika. Programmas centrā ir četri pašmāju komponistu jaundarbi, kas visi radīti īpaši šim koncertam un tā neparastajam mūziķu sastāvam. Klausītājiem pirmo reizi būs iespēja dzirdēt Riharda Dubras “Liepājas partitu” mežragu kvartetam un sitamajiem instrumentiem un Dziesmu četriem mežragiem, Martas Kauliņas-Pelnēnas koncerta titulskaņdarbu "In Paradisum" mežragiem, sitaminstrumentiem un elektronikai, kā arī Jāņa Ivuškāna kompozīciju mežragiem “Nemaz neredzu”.

Fragments no R. Dubras jaundarba "Liepājas partita" mežragu kvarteta un Martas Kauliņas-Pelnēnas atskaņojumā skatāms Youtube:

Koncerts tiks atklāts ar Georga Frīdriha Hendeļa oratorijas "Mesija" slaveno kori "Aleluja", turpinājumā – Džona Ņūtona "Amazing Grace", Johana Sebastiāna Baha Fūga do minorā, Sezāra Franka himna "Panis Angelicus", kā arī Franča Šūberta "Ave Maria". Tāpat klausītājus spēcinās tādi slaveni skaņdarbi kā Leonarda Koena "Hallelujah" un Ērika Ešenvalda "O Salutaris Hostia".

Visi koncerta mākslinieki ir Liepājas Simfoniskā orķestra mūziķi. Liepājas Mežragu kvartets ir šobrīd vienīgais aktīvi muzicējošais profesionālais mežragu kvartets Latvijā. Tā sastāvā – Ingus Novicāns, Mārcis Auziņš, Aivars Vadonis un Edgars Kalniņš.

Koncerts "In Paradisum" 14. aprīlī plkst. 18.00 notiks Liepājas koncertzāles "Lielais dzintars" kamerzālē. 

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu