Sipeniece-Gavare savās mājās uzņēmusi septiņus Ukrainas kara bēgļus

Sejas.lv
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Baiba Sipeniece-Gavare
Baiba Sipeniece-Gavare Foto: Kaspars Krafts/f64

TV personība un radio balss Baiba Sipeniece-Gavare savās ģimenes mājās Jūrmalā uzņēmusi Ukrainas kara bēgļus.

Izdevumam "Privātā Dzīve" Sipeniece-Gavare atklāj, ka izmitinājusi divas ģimenes no Ļvivas un Irpiņas, kopumā septiņus cilvēkus.

Populārā TV un radio ētera personība palīdzējusi viņiem sarūpēt apģērbu un nokārtot visus nepieciešamos dokumentus - noformēt bēgļu statusu, atvērt bankas kontu, arī meklēt darbu.

"Nepretendēju uz psihoterapeita lomu, bet, cik varu, sarunājos, uzmundrinu. Emocijas viņiem kāpj te augšā, te lejā, jo regulāri tiek saņemtas ziņas no mājām. Mēģinu teikt, ka viss būs labi... Redzu, ka viņiem ļoti svarīga ir dzīvu cilvēku klātbūtne. Es uzvedos tā, kā gribētu, lai pret mani šādā situācijā izturētos," saka Sipeniece-Gavare.

Viņa stāsta, ka uzņemtie ļaudis nebija iedomājušās, ka ziemeļu valstī var būt tik sirsnīgi cilvēki - viņiem nodrošināta gan medicīniskā palīdzība, gan dāvāti lauku labumi un marinējumi no Baibas dzimtās puses. Tāpat tiek rīkoti boršča vakari un dziedātas dziesmas ukraiņu valodā. 

Jau ziņots, ka kopš kara sākuma Ukrainā Latvijā 12 920 bēgļiem izsniegti uzturēšanās dokumenti ar tiesībām uz nodarbinātību, savukārt izmitināšana ar pašvaldību Civilās aizsardzības komisiju starpniecību bijusi nepieciešama 8722 personām, liecina jaunākā Iekšlietu ministrijas (IeM) apkopotā informācija.

No 12 920 civiliedzīvotājiem 10 641 izsniegta humānā vīza, bet 2279 - termiņuzturēšanās atļaujas.

Ar pašvaldību Civilās aizsardzības komisiju starpniecību Rīgā izmitināšana bijusi nepieciešama 1537 personām, Liepājā un Dienvidkurzemes novadā - 906, bet Jūrmalā - 760.

Kopumā Civilās aizsardzības komisijās pēc dažāda veida palīdzības ukraiņu bēgļi vērsušies 19 247 reizes.

Lielākā daļa Latvijā ieradušos ukraiņu bēgļu ir sievietes un bērni. Daļa no Ukrainas atbraukušo paliek pie radiem, draugiem vai paziņām.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Lasītākais šobrīd
Top raksti
Uz augšu