Foto ⟩ Noslēdzies džeza mākslinieku konkurss "Riga Jazz Stage"

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Jānis Škapars/TVNET

Ar iedvesmojošu meistarklasi no rīta un lielisku amerikāņu dziedātāja un bundzinieka Džeimisona Rosa ērģeļu trio uzstāšanos 9. aprīļa vakarā kinoteātrī "Splendid Palace" noslēdzās starptautiskais džeza mākslinieku konkurss "Riga Jazz Stage 2022". Pirms rezidējošā mākslinieka un starptautiskās žūrijas locekļa koncerta tika paziņoti konkursa uzvarētāji.

Labākās džeza vokālistes balvas ieguvējas:

1. vieta - Luīze Balkvila (Lielbritānija) – uzaicinājumi uzstāties festivālā "Rīgas ritmi", "Ronnie Scott’s Jazz Club" Londonā (Lielbritānija) un "Nardis Jazz Club" Stambulā (Turcija), 1200 eur, "Shure" mikrofons no sponsora "Best Music/AT".

2. vieta - Valentīna Fina (Itālija) - uzaicinājumi uzstāties festivālā "Rīgas ritmi", festivālā "Visioon" Tallinā (Igaunija) un "Ronnie Scott’s Jazz Club" Londonā (Lielbritānija), 1000 eur.

3. vieta - Paula Saija (Latvija) - uzaicinājumi uzstāties festivālā "Rīgas ritmi" un "Kaunas Jazz" festivālā (Lietuva), 700 eur.

Labākā džeza bundzinieka balvas ieguvēji:

1. vieta - Domo Brančs (ASV) - uzaicinājumi uzstāties festivālā “Rīgas ritmi” un “Ronnie Scott’s Jazz Club” Londonā (Lielbritānija), EUR 1200, “Sigu” koka stīpas, “Tama” bungu pedālis

2. vieta - Pauls Pokratnieks - uzaicinājumi uzstāties festivālā “Rīgas ritmi”, “Ronnie Scott’s Jazz Club” Londonā (Lielbritānija) un “Nardis Jazz Club” Stambulā (Turcija), EUR 1000, “Sigu” koka stīpas

3. vieta - Janiks Balmans (Beļģija) - EUR 700, “Sigu” koka stīpas

Starptautiskās džeza žurnālistu balvas ieguvējs:

Domo Brančs (ASV) - desmit stundu ieraksta laiks leģendārajā Latvijas Radio 1. studijā.

Skatītāju balvas ieguvēja (balsots tiešsaistē rigajazz.lv): Katrīna Kabiņecka (Latvija) - mobilā operatora “Tele2” piedāvāts pēdējās paaudzes viedtālrunis

"Tas ir satriecoši," sacīja labākās džeza vokālistes balvas ieguvēja Luīze Balkvila. "Es to negaidīju. Tas bija tik brīnišķīgs konkurss. Visi bija tik atbalstoši un pretimnākoši. Esmu ļoti pārsteigta arī par Latvijas džeza mūziķiem un biju pagodināta būt ar viņiem kopā uz vienas skatuves. Un esmu sajūsmā par uzaicinājumu piedalīties festivālā "Rīgas ritmi". Nevaru sagaidīt, kad atkal šeit ieradīšos šovasar. Man ir patiešām lielisks kvartets, ar kuru uzstājos. Priecāšos viņus ņemt līdzi uz festivālu. Stāsts ir arī par jaunu mūziku. Mēs nupat izlaidām savu debijas albumu. Tas saucas "First Class" un izpildītāji ir Luīze Balkvila un "The Mailmen". "The Mailmen" ir mana grupa. Tas būs lieliski!"

Foto: Jānis Škapars/TVNET

"Esmu ļoti priecīgs, ka uzvarēju, bet tiešām nedomāju par to, kā par savu uzvaru," sacīja labākā džeza bundzinieka balvas ieguvējs Domo Brančs.

"Domāju, ka uzvarēja visi. Manuprāt, šī konkursa galvenā balva bija tas, ka mēs visi šeit satikām jaunus cilvēkus. Dzirdējām tik daudz dažādu mūziku.

No oriģinālmūzikas līdz standartu aranžējumiem. Es esmu no ASV. Nekad nebiju saticis nevienu no Turcijas, Lietuvas vai Latvijas. Tāpēc bija pārsteidzoši satikt visus šos cilvēkus. Man patiesībā bija jaukas sarunas ar viņiem par dzīvi un vienkārši kopā būšanu. Es domāju, ka tā ir īstā uzvara. Šī konkursa kopvērtējuma balva. Tātad, jā, es uzvarēju, bet patiesībā uzvarējām mēs visi kā konkursantu grupa."

Festivāls "Rīgas ritmi" norisināsies no šī gada 30. jūnija līdz 2. jūlijam. Savukārt nākamais konkurss "Riga Jazz Stage" notiks 2023. gada aprīlī un šoreiz tā dalībnieki būs vokālisti un saksofonisti.

Foto: Noslēdzies džeza mākslinieku konkurss "Riga Jazz Stage".

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu