RIBOCA3 pārcelta uz 2023. gada vasaru

TVNET
RIBOCA3 pārcelta uz 2023. gada vasaru
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Jeļena Kononova

Reaģējot uz reģionā notiekošo karu, trešā Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle (RIBOCA3) pārcelta uz 2023. gada vasaru. Iepriekš Renē Bloka kūrēto izstādi "Cieņas vingrinājumi" bija plānots atvērt šī gada 15. jūlijā.

"Kamēr Ukrainā tiek pastrādāti neiedomājami noziegumi, mēs nevaram strādāt pie izstādes, kas bija iecerēta kā cieņas un kopības sajūtas caurvīts cildinājums mākslai un māksliniekiem. Mēs stingri nosodām Krievijas iebrukumu Ukrainā un esam vienoti ar ikvienu, kurš aicina nekavējoties karadarbību izbeigt. Mūsu pienākums un atbildība kā laikmetīgai mākslas institūcijai ir nodrošināt platformu mākslinieku un sabiedrības mijiedarbībai, diskusijām un refleksijai par realitāti. Tādēļ kopā ar māksliniekiem, citām starptautiskām mākslas un kultūras institūcijām, kuratoriem un citiem mākslas pasaules profesionāļiem vēlamies rosināt atklātu diskusiju par mākslas industrijas lomu plašākā kontekstā, aicinot runāt par biennāļu formāta nozīmi, jo to uzdevums arvien ir ietekmēt un iesaistīt sabiedrību - arī kara un konfliktu laikā. Kāda platforma māksliniekiem, kuratoriem un sabiedrībai šobrīd ir patiesi nepieciešama? No visas sirds jūtam līdzi visiem, kuri cieš šajā karā, un izsakām savu visdziļāko cieņu katram, kurš neklusē un sniedz savu palīdzību tiem, kuriem tā šobrīd visvairāk nepieciešama. Tā ir neiedomājama traģēdija, kurā vienaldzīgs nedrīkst palikt neviens," raksta RIBOCA3 rīkotāji.

PAR RIBOCA

Rīgas Starptautiskā laikmetīgās mākslas biennāle (RIBOCA) ir 2016. gadā dibināta starptautiska biennāle ar Eiropas fokusu un spēcīgu reģionālo profilu. Rīgas un Baltijas valstu bagātīgā vēsture ļauj biennālei izcelt plašāku reģionu un rada iespējas māksliniekiem uzsākt dialogu ar pilsētas un tās ģeogrāfiskās apkārtnes kultūrvēsturisko un sociāli politisko kontekstu.

RIBOCA sevi uzskata par nozīmīgu vietu mākslas eksperimentu un zināšanu radīšanai, vietējo un reģionālo dalībnieku un institūciju sadarbības un mijiedarbības aktivizētāju un pašreizējo sociālo, politisko un ekonomisko problēmu barometru, kas atspoguļojas mākslas praksēs.

Foto: RIBOCA2 mākslinieciskās koncepcijas izziņošana Venēcijā.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu