Festivālā "2Annas" uzvar filma no Ukrainas

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
"Tēta apavi"
"Tēta apavi" Foto: publicitātes

13. aprīlī KKC – Diagonālē norisinājās 26. Rīgas Starptautiskā īsfilmu festivāla "2Annas" apbalvošanas ceremonija. Par nevainojamu režiju un jūtīgas tēmas meistarīgu risinājumu galveno balvu – bronzas Annu - saņēma ukraiņu režisores Olhas Zhurbas īsfilma "Tēta apavi" (Dad’s sneakers).

Tāpat balvas saņēma bērnu un jauniešu kategorijas īsfilmas, kuras vērtēja tieši skatītāji. Apbalvotās filmas būs iespējams skatīties īpašā seansā 14. aprīlī, plkst. 19.00 kinogalerijā "KSuns".

Filma "Tēta apavi" vēsta par trīspadsmit gadīgo Sašu no bērnu nama, kuru gribētu adoptēt kāda ģimene, tomēr kaut kas viņu nelaiž prom. Žūrija uzteica niansēto realitātes atdarināšanu dzīvajā darbībā.

Par labāko spēlfilmu ģipša statueti saņēma pieaugšanas stāsts "Vētras memuāri" (Sofia Georgovassili, Grieķija), bet par labāko animācijas īsfilmu tika atzīta "Kas atsaucas klusumā" (Marine Blin, Francija). Kā labākajai dokumentālajai īsfilmai balvu piešķīra filmai "Omītes seksuālā dzīve" (Urška Djukić, Émilie Pigeard, Slovēnija), kura vēl nesen saņēmusi arī Tamperes filmu festivāla Grand prix. Tajā asprātīga animācija, kas savijas ar arhīva fotogrāfijām, kontrastē un uzsver sievietes stigmatizēto un iepriekš noteikto lomu Slovēnijā 20. gs. 1. pusē. Labākās Baltijas īsfilmas balvu saņēma "Sierra" (Sander Joon, Igaunija). Šīs kategorijas uzvarētāji saņēma arī īpašu balvu no BBPostHouse – iespēju veikt filmu pēcapstrādi 2000 eur vērtībā. Īsfilmu festivāliem neparastajā kategorijā, kurā tika vērtētas vidēja garuma filmas (30-60 min.), balvu izcīnīja eksperimentālā filma "Alizava" (Andrius Žemaitis, Lietuva) - stāsts par bāreni Alizavu un viņas tēvu, kura dvēsele mīt dažādos objektos.

Žūrijas atzinības saņēma filmas "Policijas valdījums" (Antoine Dubos, Francija) un "Acis un ragi" (Chaerin Im, Dienvidkoreja). Starptautisko bērnu un jauniešu īsfilmu konkursu skatēs uzvarētājus ar savu balsojumu noteica tieši jaunie kino entuziasti. Bērnu īsfilmu kategorijā stikla diplomu saņēma "Lapsa" (Dominik Girod, Britt Abrecht, Vācija), bet jaunieši par labāko atzina īsfilmu "Vien bērns" (Simone Giampaolo, Šveice). Īpašu balvu no golfa kluba "Viesturi" saņēma latviešu režisores Elzas Gaujas filma "Komandantstunda".

Īsfilmas vērtēja starptautiska žūrija – Olga Gusiatinska, Kijivas Starptautiskā īsfilmu festivāla kuratore un tulkojumu daļas vadītāja, Joni Menniste, filmu veidotājs un animators no Somijas, Turku Animācijas festivāla mākslinieciskais direktors, kā arī latviešu režisore Adriāna Roze.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu