Raimonds Pauls ieskaņo dziesmu ar kori "Anima"

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Foto: Edijs Andersons

Tuvojoties Latvijas Neatkarības atjaunošanas gadadienai, Saulkrastu koris "Anima" kopā ar maestro Raimondu Paulu ieskaņoja dziesmu "Pacel galvu, Baltā māt’" ar Jāņa Petera vārdiem.

Strādājot pie šīs dziesmas, mēs atkal un atkal sev atgādinājām, cik būtiski šajā laikā ir izsliet muguras, pacelt galvas, smelties spēku un ticību kopābūšanas un muzicēšanas vērtībā.

"Šis mums bija milzīgs gods un saviļņojums kopā ar Maestro ieskaņot šo skaisto, emocionālo un dziļi patieso dziesmu, kas tapusi Latvijas neatkarības atgūšanas laikā un kura manā apziņā jau ir kopš bērnības, kad kopā ar vecvecākiem, ejot līdzi uz seniora kora mēģinājumiem Pastendē, to dzirdēju un jau dziedāju līdzi," stāsta kora mākslinieciskā vadītāja, diriģente Laura Leontjeva.

Dziesma savu emocionālāko atskaņojumu piedzīvoja 1993. gada Dziesmu svētkos, kad to diriģēja Ausma Derkēvica. "Jutu dziļu nepieciešamību ieskaņot ko tik īpašu, lai, tuvojoties svētkiem, mums pašiem sev būtu atgādinājums pacelt galvu un apzināties savu iekšējo spēku, izdzīvojot dziesmu jutīgā un pietuvinātā atmosfērā." 

Koris "Anima" kopā ar maestro Raimondu Paulu
Koris "Anima" kopā ar maestro Raimondu Paulu Foto: Edijs Andersons

Dziesmas koncertizpildījuma ierakstu iemūžināja skaņu režisors Andris Ūze, mirkli dokumentēja videomākslinieks Ritvars Bluka. Ieraksts tapis sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku un Saulkrastu novada domi. 

Dziesmas audio ieraksts ir pieejams visās lielākajās mūzikas straumēšanas vietnēs.

Noklausies dziesmu!

Saulkrastu koris "Anima" muzicē kopš 2001. gada un ir viens no spilgtākajiem koriem Latvijā. Kora mākslinieciskā vadītāja un diriģente Laura Leontjeva, diriģents Matīss Tučs un vokālais pedagogs Elīna Ose. Piekrastes kori iedvesmo priežu meža gaiss un bangojošās jūras spēks, saulaina prieka pilnas acis un neizsīkstoša vitalitāte.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu