Foto ⟩ Pasniegtas Latvijas Folkloras biedrības balvas "Austras koks 2021"

TVNET
Pasniegtas Latvijas Folkloras biedrības balvas "Austras koks 2021"
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Edgars Semanis

Pagājušās nedēļas izskaņā Siguldas Jaunajā pilī tika godinātas 2021. gada folkloras kopas, pasniedzot balvas "Austras koks" trīs nominācijās — "Mūža ieguldījums", "Latviskās dzīvesziņas kopšana un daudzināšana" un "Aktivitātes folkloras jomā 2021. gadā".

Latvijas Folkloras biedrība, popularizējot tradicionālās kultūras pamatvērtības, latvisko dzīvesziņu, tās ilgtspēju un daudzveidīgās izpausmes mūsdienu sabiedrībā, par veikumu tradicionālās kultūras mantojuma saglabāšanā godina personas, folkloras kopas un kopienas, pasniedzot folkloras balvu "Austras koks" 3 nominācijās.

Balvu nominācijā "Mūža ieguldījums" par ilglaicīgu tradicionālās kultūras mantojuma pētniecību, aktīvu un iedvesmojošu līdzdalību folkloras vērtību un prasmju saglabāšanā, nodošanā nākamajām paaudzēm saņems etnogrāfe, Siguldas folkloras kopas "Senleja" ilggadēja dalībniece un kultūrvides pētniece Indra Čekstere.

Balvu nominācijā "Latviskās dzīvesziņas kopšana un daudzināšana" par gadskārtu svētku, ģimeņu godu un folklorā mantoto zināšanu par dabu un Visumu iedzīvināšanu un daudzināšanu saņems Siguldas novada Lēdurgas folkloras kopa "Putni" (vadītāja Ilze Kļaviņa).

Savukārt balvu nominācijā "Aktivitātes folkloras jomā 2021. gadā" saņems biedrība "Skaņumāja".

Foto: Pasniegtas Latvijas Folkloras biedrības balvas "Austras koks 2021".

"Austras koks"

Latvijas Folkloras biedrība folkloras balvu "Austras koks" pasniedz jau ceturto gadu, izvērtējot iepriekšējā gada notikumus un procesus tradicionālās kultūras pārmantojamībā, aicinot pieteikt balvai pretendentus gan folkloras nozares dalībniekiem, gan pašvaldībām, gan nevalstisko organizāciju pārstāvjiem un citiem interesentiem. Katru gadu īpašs aicinājums ir informēt par ļaudīm, kuri mūža garumā folkloras vērtību un prasmju saglabāšanā ar savu veikumu daudz darījuši un iedvesmojuši citus, nododot zināšanas nākamajam paaudzēm.

Folkloras balvu "Austras koks" organizē un pasniedz Latvijas Folkloras biedrība. Balvas pasniegšanas ceremonijas pasākumu atbalstīja Siguldas novada pašvaldība.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu