"Kino bize" Godāra "The Rolling Stones" filmas seansi

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
"Viens plus viens" (1968)
"Viens plus viens" (1968) Foto: publicitātes

Atzīmējot rokgrupas "The Rolling Stones" 60. jubileju, pēc vairāk nekā piecdesmit gadiem kinoteātris "Kino bize" Rīgā pirmizrādīs Žana Lika Godāra dokumentālo filmu "Viens plus viens" (1968), kurā fiksēta dziesmas "Sympathy for the Devil" tapšana. Filma tiks izrādīta trīs seansos no 20. līdz 22. maijam. Sestdienas, 21. maija, vakarā viesos būs mūzikas zinātnieks Jānis Žilde, lai sniegtu skatītājiem filmas ceļavārdus.

Šajā nedēļas nogalē kinoteātrī iecerēts kinematogrāfisks veltījums rokmūzikas klasiķiem. Tādu savulaik ir radījis Franču jaunā viļņa slavenākais pārstāvis Žans Liks Godārs, 1968. gadā kinolentē fiksējot dziesmas "Sympathy for the Devil" tapšanas aizkulises. Dokumentālie, novērojošie kadri no studijas Londonā mijas ar košām inscenējuma vinjetēm, kurās režisors iztirzā laikmeta sociālās problēmas sev unikālajā režijas rokrakstā.

Franču režisors Žans Liks Godārs ir viens nozīmīgākajiem un radikālākajiem kino veidotājiem franču kinematogrāfa vēsturē. Viņa kinodarbi, kurus nereti iedala vairākos radošās darbības posmos, raksturo avangardiski kino valodas un krāsu risinājumi, kā arī novatorisks modernisma elementu izmantojums un rotaļīgs žanra kino pieskāriens.

Sestdien, 21. maija īpašajā seansā plkst. 18.00 "Kino bize" viesosies mūzikas kritiķis Jānis Žilde, lai filmas ievadā pievērstos filmas, tajā dzirdamās mūzikas un laikmeta kontekstam.

"Klasikas kino vakari" kinoteātrī "Kino bize" notiek reizi mēnesī ar aicinājumu kinomīļus atklāt dažādus kino strāvojumus, norises un parādības atšķirīgos laika periodos un no jauna izgaismot spožas filmas un to veidotājus.

Filma oriģinālvalodā ar subtitriem latviešu valodā tiks demonstrēta trīs seansos no 20. līdz 22. maijam. 

Pasākuma norisi atbalsta Valsts kultūrkapitāla fonds.

Video: Fragments no filmas.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu