Mežaparka Lielajā estrādē brīvās Ukrainas vēstneši - "DakhaBrakha"

TVNET
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
"DakhaBrakha"
"DakhaBrakha" Foto: publicitātes

Pasaules mūzikas kvartets "DakhaBrakha" no Kijevas patlaban ar koncertiem apceļo teju visu zemeslodi, un Latvijā ukraiņu četrotnes uzstāšanās gaidāma 25. augustā pulksten 20.00 Mežaparka Lielajā estrādē. Grupas viesošanās Latvijas galvaspilsētā notiks Baltijas tūres ietvaros, un to organizē biedrība "Pasaules mūzika".

"Etnohaosu" iemiesojošā mūziķu apvienība gadiem ilgi sevi dēvē par "brīvās Ukrainas vēstniekiem". Viņu koncertos pat izskanējuši izsaucieni "Apturiet Putinu!" un "Izbeidziet karu!". Mūziķu grafiks šobrīd ir blīvs, nemitīgi pārlidojumi un koncerti ir "DakhaBrakha" ikdiena. Tikai dažas nedēļas pēc tam, kad Krievija iebruka Ukrainā, grupa "DakhaBrakha" bija sākusi turneju ASV:

"Mēs ticam starptautiskajam atbalstam un visvairāk mēs paļaujamies uz Ukrainas armiju! Šajos apstākļos mēs esam atcēluši koncertus Ukrainā, taču ceram, ka tie varēs notikt tuvākajā laikā. Bet šobrīd mēs spēlēsim koncertus visā pasaulē, lai atbalstītu Ukrainu un vāktu līdzekļus. Mēs uzvarēsim! Slava Ukrainai!"

DakhaBrakha
DakhaBrakha Foto: TVNET

Grupa "DakhaBrakha" mūsu valstī uzstājusies vairākkārt. Latvijas auditoriju četrotne priecējusi gan pasaules mūzikas festivālā "Porta", gan festivālā "Komēta". Pagājušajā rudenī grupa koncertēja uz Latvijas Nacionālās operas un baleta skatuves.

Kvarteta nosaukums senajā ukraiņu valodā nozīmē "dot/ņemt". Grupu "DakhaBrakha" 2004.gadā Kijevas Mūsdienu mākslas centrā "DAKH" dibinājis avangarda teātra direktors - Vladyslav Troitskyi. Teātra vide atstājusi vērā ņemamu ietekmi uz grupas priekšnesumiem, kas vienmēr tiek papildināti ar skatuviskiem/teatrāliem efektiem. Eksperimentējot ar ukraiņu folkmūziku, mākslinieki to papildinājuši ar apkārtējās pasaules ritmiem, radot spilgtu, unikālu un neaizmirstamu "DakhaBrakha" tēlu, kas palīdz iepazīstināt klausītājus ar ukraiņu tradicionālas mūzikas iespējām.

Foto: Eivøra un DakhaBrakha atklāj festivālu "Porta".

Biļetes uz "DakhaBrakha" koncertu no 20. maija iegādājamas "Biļešu paradīzes" tirdzniecības vietās visā Latvijā un internetā. Līdz 25. maijam biļetes maksās 35 eiro, tuvāk koncerta norises datumam tās kļūs dārgākas. Īpašs piedāvājums pasaules mūzikas festivāla "Porta" draugiem - iespēja līdz 20. jūnija pusnaktij par 60 eiro iegādāties kopbiļeti, kas derīga uz pasaules mūzikas festivāla "PORTA" koncertiem 20.augustā Latvijas Etnogrāfiskais brīvdabas muzejā un grupas "DakhaBrakha" koncertu 25. augustā Mežaparka Lielajā estrādē. Pēc 20. jūnija kopbiļetes cena pieaugs.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu