Galeriju vakarā tiks atklātas divas “Rīgas fotomēneša” izstādes

TVNET
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
M/Gallery foto
M/Gallery foto Foto: publicitātes

Par jaunu mēneša pēdējo ceturtdienu tradīciju kļuvis galeriju vakars "Riga Last Thursdays" (RLT), kad vairākas laikmetīgās mākslas galerijas piedāvā bezmaksas izstādes, darbnīcas un muzikālas performances.

26. maijā festivāla "Rīgas fotomēnesis" ietvarā tiks atklātas divas fotogrāfiju izstādes: Annas Dzērves "Red Velvet" mākslas galerijā "M/Gallery" fon Stricka villas kvartālā un Dmitrija Gerasimova, Tobiasa Kleina, Elīnas Semanes un vēl citu mākslinieku “Dekadence” mākslas telpā "Tu jau zini kur" Tallinas ielas kvartālā. Anna Dzērve ir jauna Latvijas fotogrāfe, kura strādā kailfoto stilistikā. Viņas darbus var dēvēt par erotiskiem un jutekliskiem, lai gan bieži vien aiz estētiska ekshibicionisma slēptas personiskas traumas un pārdzīvojumi. Anna beigusi Rīgas Dizaina un mākslas vidusskolu un Latvijas Mākslas akadēmijas grafikas nodaļu. Ar mākslu viņa nodarbojas jau vairāk nekā desmit gadus. Pēdējos gados viņa pievērsusies tieši analogajai fotogrāfijai.

"Red Velvet" ir skaistos ķermeņos, patīkamā gaismā un tumšā erotikā veidots fotostāsts par traumu, trauksmi un autores sajūtām. Izstādes atklāšana 26. maijā notiks pulksten 17.30. Izstāde galerijā "M/Gallery" būs skatāma līdz 22. jūnijam.

Tikpat ilgi kultūrtelpā "Tu jau zini kur" būs skatāma Dmitrija Gerasimova (Igaunija), Tobiasa Kleina (Vācija), Envijas, Elīnas Semanes, Lī Čepmana, Roberta Brastiņa un Ievas Stalšenes (Latvija) izstāde "Dekadence", kas 26. maijā tiks atklāta pulksten 19.00.

M/Gallery foto
M/Gallery foto Foto: publicitātes

Vēsturiski terminu "dekadence" izmantoja, lai raksturotu morālo pagrimumu, taču 19. gadsimta beigās Rietumeiropas mākslinieki sevi dēvēja par dekadentiem, lai paustu savu skepsi par to, kurā virzienā dodas Rietumu sabiedrība. Industriālās revolūcijas progress un mietpilsoņu izveidošanās bija padarījusi dzīvi banālu, komfortablu un iepriekšparedzamu, tādēļ dekadenti domāja, ka tieši amorāla un sabiedriskās vērtības izaicinoša māksla var glābt cilvēci. Tagad sabiedrība piedzīvo kārtējo ideoloģisko krīzi. Kamēr vienai daļai šķiet, ka mākslai šajā laikā ir jāpalīdz novirzīt domas prom no problēmām, šie mākslinieki uzsver, ka tai jākļūst par atskurbinošu sabiedrības spoguli.

RLT laikā mākslas galerijas atvērtas no pulksten 18.00 līdz pulksten 22.00. "M/Gallery" atrodas kultūras centrā "M/Darbnīca", tādēļ galeriju vakara āfterpārtija 26. maijā norisināsies tieši tur. Būs skatāma kultūrnorises "Lamata" performance un psihedēliskā roka grupas "Viral Minds" uzstāšanās.

Galeriju vakarus organizē "M/Gallery" kuratore Elena Šalina. Viņai šī ideja radās, atgriežoties Latvijā pēc desmit Londonā pavadītiem dzīves un darba gadiem. Tur viņu iedvesmoja līdzīga iniciatīva – galeriju vakars "First Thursdays".

Projekts "Riga Last Thursdays" tika uzsākts 2021. gada septembrī. Nu jau galerijas sākušas ieplānot īpašus izstāžu atklāšanas, noslēguma vai citus pasākumus, lai tie notiktu tieši mēneša pēdējā ceturtdienā. Šā gada maija pasākumā piedalīsies 11 kultūrvietas.

Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu