Cēsīs notiks Eiropas Arheoloģijas dienas

LETA
Cēsīs notiks Eiropas Arheoloģijas dienas
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Foto: Publicitātes foto

Šodien Cēsīs, Pils ielā 1, pirmo reizi norisināsies Eiropas Arheoloģijas dienas,

Lai pievērstu uzmanību arheoloģiskā mantojuma saglabāšanai un pārvaldībai pilsētās, Latvijas Arheologu biedrība par 2022.gada arheoloģisko pieminekli šī gada sākumā izraudzījās Cēsu senpilsētu.

Arheoloģiskā izpēte pilsētās visbiežāk notiek norobežotos būvobjektos, savukārt iedzīvotājiem, īpaši jauniešiem, ir maz informācijas par iespējām piedalīties arheoloģiskā mantojuma izpētes procesā, tāpēc šodien cēsnieki un ikviens interesents varēs iepazīt arheoloģiju Cēsīs, Pils ielā 1, pie izrakumu laukumiem.

Arheologu un studentu vadībā varēs uzzināt, kas ir arheoloģija, kā tiek organizēti un notiek pētniecības procesi, kādas ir mūsdienīgākās datu iegūšanas un uzkrāšanas metodes un tehnoloģijas. Būs iespēja iepazīties ar arheoloģiskajai izpētei nepieciešamo aprīkojumu - gan ar to, kas aktuāls pašlaik, gan ar darbarīkiem, kuru nozīme gadu gaitā palikusi teju nemainīga.

Pasākumā būs īpaši bērniem un jauniešiem domātas aktivitātes, kā arī Latvijas Universitātes Vēstures un filozofijas fakultātes studenti pastāstīs par iespējām studēt vēsturi un arheoloģiju. Pasākuma laikā varēs pieteikties arī brīvprātīgajam darbam izrakumos, kurus plānots atsākt šovasar, 11.jūlijā, kad vairāku nedēļu garumā būs iespēja piedalīties Cēsu pilsētas senāko slāņu izpētē.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu