Vasara galvaspilsētā ⟩ Rīdzinieki un pilsētas viesi aicināti uz apkaimju svētkiem un kultūras pasākumiem brīvā dabā

Sejas.lv
Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments
Cilvēki Vērmanes dārza zālienā.
Cilvēki Vērmanes dārza zālienā. Foto: Zane Bitere/LETA

Ar apkaimju svētkiem Vecmīlgrāvī un pasākumiem Vērmanes un Viesturdārzā nākamnedēļ sāksies Rīgas vasaras kultūras programma. Šī Rīgas vasara tiks aizvadīta drosmes un prieka zīmē. Jūlijā un augustā pilsētas parkos, ielās un apkaimēs tiks radīti mirkļi un vietas, kur rīdziniekiem un pilsētas viesiem sastapties ar kultūru, smelties iedvesmu un modināt drosmi.

7. jūlijā plkst. 20.00 apmeklētāji tiks gaidīti Vērmanes dārzā, kur “Vasaras mūzikas krāsainās skaņu plates” koncertā uzstāsies Ilona Bagele un Latvijas Nacionālās operas un baleta orķestra vadošie mūziķi. Šis būs pirmais no astoņiem ceturtdienu koncertiem parka estrādē.

9. jūlijā vasaras kultūras programma sāksies Viesturdārzā. Šeit no plkst. 12.00 darbosies jauno mēbeļu darbnīca arhitekta Austra Mailīša vadībā, savukārt plkst.17.00 notiks saruna par Rīgas parkiem, to šī brīža stāvokli un iespējām pilsētu padarīt patīkamāku nākotnē. Vakara noslēgumā parkā uzstāsies Ieva Akuratere kopā ar sava pasaules mūzikas projekta “Lidojošais paklājs” biedriem. Daudzveidīga kultūras programma Viesturdārzā būs baudāma līdz pat augusta beigām.

Dažāda veida pasākumi - galda spēļu pēcpusdienas, koncerti, cirka nodarbības ģimenēm ar bērniem, zaļumballe, stāstu vakari, lekcijas divu mēnešu garumā notiks arī Nordeķu parkā un Mazjumpravas muižas dārzā.

9. jūlijā uz pirmajiem svētkiem apkaimju svētku sērijā aicinās Vecmīlgrāvis. Visas dienas garumā kultūras pils Ziemeļblāzma parkā norisināsies krāšņi svētki, izceļot Vecmīlgrāvi kā senu zvejnieku ciematu. Svētki tiks atklāti ar pūtēju orķestra “Fanfara” uzstāšanos. Uz skatuves dienas laikā kāps jauniešu deju kolektīvs “Bitīte”, senioru kolektīvs “Ziemeļblāzma” un deju kolektīvi “Auda” un “Pērkons”.

Pašiem mazākajiem svētku apmeklētājiem sarūpēta īpaša izrāde – “Kaķis mācās zivi ķert”.

Pēcpusdienā ar muzikālajiem priekšnesumiem Vecmīlgrāvja svētku apmeklētājus priecēs “Sunny Groove Dixie”, kapella “Vilnis” un grupa “AfroAmbient”. Svētku noslēguma zaļumballē uzstāsies leģendārā grupa “Credo”.

23. jūlijā apkaimju svētki tiks svinēti Āgenskalnā, savukārt 30.jūlijā ikviens interesents tiks gaidīts svinībās Bolderājā. 6.augustā apkaimju svētki norisināsies Maskavas forštatē, bet 20.augustā Imantā, Pļavniekos un Purvciemā.

Kultūras notikumu programmai var sekot līdzi “Rīgā notiek” "Facebook" lapā, savukārt detalizēta Rīgas vasaras jūlija un augusta kultūras programma parkos un apkaimēs būs pieejama nākamnedēļ. Pasākumus organizē Rīgas pašvaldība sadarbībā ar kultūras nozares organizācijām un biedrībām.

Facebook Draugiem X Whatsapp
Comments

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu