Sarunu festivālā "Lampa" uz 33 skatuvēm norisināsies vairāk nekā 250 pasākumi

TVNET/LETA
Sarunu festivālā "Lampa" uz 33 skatuvēm norisināsies vairāk nekā 250 pasākumi
Facebook Draugiem Twitter Whatsapp
Comments
Politiķu cepiens LAMPĀ
Politiķu cepiens LAMPĀ Foto: Publicitātes foto

Cēsīs šodien, 1. jūlijā, un sestdien norisināsies astotais Sarunu festivāls "Lampa", kur uz 33 skatuvēm notiks vairāk nekā 250 pasākumi, informēja festivāla pārstāve Irina Kuzņecova.

Viņa vēsta, ka festivāla uzmanības lokā ir sabiedrībai aktuālas tēmas par praktiskiem un filozofiskiem individuāli un valstiski svarīgiem jautājumiem, sākot no gatavības krīzē un izvēlēm vēlēšanās, līdz samuraju mācībām un cieņai pret savu organismu.

Pēc Kuzņecovas paustā, šogad sarunu festivāla pasākumu formātu piedāvājums būs daudzveidīgāks - līdz ar diskusijām un jau tradicionālajiem notikumiem "Politiķu disko" un "Politiķu cepienu", smieklu devu varēs gūt arī sieviešu stendapā par vīriešiem, iesildīties dienai varēs kvīru rīta jogā un uzzināt par vides jautājumiem ātrajos randiņos ar "zaļajiem" aktīvistiem.

Iespējama būs dalība arī dažādās spēlēs - prāta spēlēs par ilgtspēju un seksuālo veselību un situāciju spēlē par mobingu un empātiju. Tapāt ikviens festivāla apmeklētājs varēs iesaistīties nākotnes profesiju darbnīcā, kā arī izrunāties jaunradītajā "Lampas sarunu vietā" par izglītību, demokrātiju un citiem jautājumiem, un piedalīties īpašā apļa diskusijā vīriešiem par tēva lomu ģimenē.

Daļa festivāla pasākumu skars jautājumus, kas kļuvuši īpaši aktuāli kopš Krievijas iebrukuma Ukrainā - drošība, vārda brīvība, kā mazināt resursu patēriņu un panākt enerģētisko neatkarību no Krievijas un daudzus citus. Tostarp būs iespēja uz notiekošo paskatīties caur kara reportieru acīm.

Pasākumu rīkotāji aicinās runāt par ilgtspējas jautājumiem uz festivāla līdzdibinātāja ""Swedbank" Ilgtspējas skatuves", kur tiks apskatītas daudzveidīgas tēmas - kas ir ietekmes ieguldījumi, vai varam atļauties nededzināt atkritumus, ko sagaidīt no futūristiskās lauksaimniecības, kas kopīgs laikmetīgajai mākslai un ekoloģijai, kā risināt vides konfliktus un kā izvairīties no zaļmuldēšanas.

Festivālā netrūks arī praktisku diskusiju par ikdienišķo un vienlaikus būtisko - no iekļaujošiem bērnudārziem līdz attieksmei pret bijušo ieslodzīto kaimiņos, krievvalodīgo jauniešu integrāciju, LGBT un kristietības attiecībām, seksualitāti vecumdienās un pusaudžu mentālo veselību. Tāpat "Lampā" tiks šķetināti dažādi ar ekonomiku saistīti jautājumi, tehnoloģiju aktualitātes, izglītības tematika.

Gatavojoties 14.Saeimas vēlēšanām šoruden, "Lampā" būs vairāki tematiskie pasākumi - pārskats par 13.Saeimas darbu, diskusija par to, kurus deputātu kandidātus "sviedīsim pa labi" jeb ieskats vēlēšanu tinderī, tāpat notiks sarunas par sieviešu pārstāvniecību politikā un kam vispār nepieciešamas vēlēšanas.

Īpašs jautājumu loks "Lampā" būs veltīts dzīvei Latvijas reģionos sadarbībā ar "British Council" pārstāvniecību Latvijā veidotajā "Reģionu skatuvē". Tajā risinās tādas tēmas kā administratīvi teritoriālās reformas ieguvumi iedzīvotājiem, izaicinājumi reemigrantu ceļā uz savu sapņu īstenošanu dzimtenē un runās par LGBTQIA+ kopienām reģionos. Tāpat arī rosinās diskusiju par to, kāda ir cena mazajos ciemos vitāli nepieciešamajai brīvprātībai jeb aktīvai dalībai vietējā kopienā.

Šogad festivālā atgriežas "MiniLampa" ar programmu bērniem, kuri varēs darboties kosmosa izziņas centrā, vērot teātra izrādes. Bērniem saistošas aktivitātes būs arī citās skatuvēs, piemēram "Temīdas teltī" varēs līdzi just un izdarīt savus secinājumus par vainīgajiem un nevainīgajiem improvizētā zaķa tiesas prāvā kopā ar īstiem tiesnešiem, prokuroriem un zvērinātiem advokātiem.

Arī jauniešiem šogad "Lampā" būs programma ar atvērto mikrofonu, filmu vakaru un ilgtspējas izaicinājumiem ēdiena, modes un zaļmaldināšanas tēmās kopā ar influenceriem, kā arī plecu pie pleca ar sociālo tīklu satura veidotājiem varēs apgūt video veidošanas knifus.

Festivāla mājaslapā ir iespējams izveidot savu programmu, izmantojot rīku "Mana programma". Tajā iespējams atlasīt pasākumus atbilstoši sev tīkamai kategorijai un vieglā, pārskatāmā veidā izveidot aktuālo pasākumu sarakstu, ko viegli pārskatīt arī telefonā.

Līdzīgi kā iepriekšējos gados, arī šogad "Lampa" piedāvās vairākus pasākumus angliski vai krieviski ar sinhrono tulkojumu latviešu valodā, un atsevišķiem pasākumiem tiks nodrošināts tulkojums arī zīmju valodā.

Tēmas

Nepalaid garām!

Uz augšu